Seura cup 1, 22.6 NYU:n Joukkue
Joukkue on nyt kasattu ja muutokset ovat vielä mahdollisia, Elina Paananen vastaa joukkueen kokkonpanosta. Jos esteitä tai sairastumisia ilmenee olethan välittömästi yhteydessä Elinaan 040-5636864
Elina ilmoittaa joukkueen kisa järjestäjälle, seura maksaa osallistumisen.
Seura cup osakilpailu järjestetään Riihimäellä ja seura on järjestänyt sinne bussi kuljetuksen.
Bussi lähtee Klaukkalan yleisurheilukentän parkkipaikalta klo. 15.40
Mahdollisuuus nousta kyytiin vanhalta perttulan kioskilta noin klo. 15.50
Kirkonkylällä bussiasemlla olemme noin 16.05,
Riihimäelle arvioitu saapumisaika on 16.45.
Paluu kyytii samaa reittä, lähtee 21.15-21.30 välillä kun kisat on saatu kisattua.
Kaikille urheilijoille on varattu paikka bussista, ilmoita jos et tule yhteiskuljetuksella kisoihin, näin vapautuu paikkoja huoltajille ja vanhemmille, niitä voi kysellä Elinalta. Maalaus- ja tukka talkoo aloitetaan monikon pihassa klo. 15.15, vanhempia saa tulla auttamaan. Sinistä nauhaa on hankittu!
Tässä iskukykyinen joukkueemme, kiva ettö olet mukana viemässä seuraamme finaalia kohti!
T11 | P11 | ||||
60m | Martta Mösö | Alexandria Suomi | 60m | Otso Kivistö | Aarni Heikkinen |
1000m | Peppi Lucas | Lotta Parviainen | 1000m | Oliver Laapas | Daniel Honkala |
pituus | Pihla Peltoniemi | Onerva Pennonen | pituus | Topias Leinonen | Väinö Lyytinen |
kiekko | Mira Montonen | Lotta Montonen | kiekko | Riku Korhonen | Jyri Korhonen |
4x50m | Onerva, Martta, Pihla, Peppi | 4x50m | Otso, Topias, Riku, Oliver | ||
Alexandria, Lotta M., Lotta P., Mira | Jyri, Daniel, Väinö, Aarni | ||||
T13 | P13 | ||||
60m | Jenna Pyykkö | 60m | Anton Ylärakkola | Vesa Lyytinen | |
1000m | Minja Toivanen | Heta Mösö | 1000m | Otso Leinonen | Jere Mourujärvi |
korkeus | Liia Lehiö | Iida Paananen | korkeus | Joona Paananen | |
keihäs | Oona Korhonen | Emma Kangasniemi | keihäs | Jere Paananen | Aarne Ryynänen |
4x100m | Oona, Liia, Jenna, Minja | 4x100m | Anton, Vesa, Jere, Joona | ||
Iida, Heta, Karoliina, Vivian | Otso, Jere M., Aarne, Vili-Petteri | ||||
T15 | P15 | ||||
100m | Sara Parviainen | 100m | Touko Hyvärilä | Nuutti Toivonen | |
2000m | Pihla Jaakola-Siimes | 2000m | Rasmus Laapas | Jonne Mourujärvi | |
seiväs | Milla Pihlava | Anna Ollikainen | seiväs | Olli Auranen | |
kuula | Sanni Lehtonen | Isabella Edelman | kuula | Aatu Kangasniemi | |
4x100m | Milla, Pihla, Sanni, Sara | 4x100m | Touko, Rasmus, Jonne, Nuutti | ||
N17 | M17 | ||||
200m | Selma Mäenpää | 200m | Veikka Karujärvi | Kasper Turunen | |
3-loikkka | Emma Lehtonen | Greta Laukala | 3-loikka | Kasperi Kontola | |
kuula | Oona Ketomäki | Emmi Kotamäki | kuula |
Mikko Huhta |
Alustava aikataulu JUOKSUT 17.30 T15 4x100m 17.40 P15 4x100m 17.50 T13 4x100m 18.00 P13 4x100m 18.10 T11 4x50m 18.20 P11 4x50m 18.30 N17 200m 18.40 M17 200m 18.50 T15 100m 19.00 P15 100m 19.10 T11 60m 19.20 P11 60m 19.30 T13 60m 19.40 P13 60m 19.50 T11 1000m 20.00 P11 1000m 20.10 T13 1000m 20.20 P13 1000m 20.30 T15 2000m 20.40 P15 2000m KENTTÄLAJIT KUULA 17.30 N/M17 kuula 18.30 T/P15 kuula 3-LOIKKA (takatuuleen) 18.30 N/M17 3-loikka PITUUS 17.30 P11 pituus 18.40 T11 pituus SEIVÄS 18.00 T/P15 seiväs KORKEUS 18.15 T13 korkeus 19.15 P13 korkeus KEIHÄS 18.30 T13 keihäs 19.30 P13 keihäs KIEKKO 17.30 T11 kiekko 18.45 P11 kiekko