Ajankohtaista

Klaukkalan Syysmoukari 1 ja NYU:n mestaruustonnit
Nurmijärven Yleisurheilu
01.09.2016

M 1000m
Loppukilpailu
1)  Saku Lehikoinen         TuUL           2.48,30      
2)  Raine Ahlfors          NurmijYU         3.16,79      


N 1000m

M Moukari

N Moukari

P7 1000m
Alkuerät
1)  Elias Uittamo          HKV            4.14,23      
2)  Elmeri Pajasmaa         NurmijYU         4.23,87      
3)  Jere Paananen          NurmijYU         4.34,77      
4)  Jere Mourujärvi         NurmijYU         4.49,92      
5)  Mikael Koski           NurmijYU         4.58,15      
6)  Eino Erkkilä           NurmijYU         5.04,17      
7)  Riku Korhonen          NurmijYU         5.25,31      
   Eino Lahti            NurmijYU         DNS        


T7 1000m
Alkuerät
1)  Vera Ahlfors           NurmijYU         4.54,82      
2)  Jenna Pyykkö           NurmijYU         4.58,24      
3)  Kaisla Jaakola-Siimes      NurmijYU         5.02,01      
4)  Juulia Lopperi          NurmijYU         5.03,81      
5)  Tia Virkonmaa          NurmijYU         5.30,13      


P8 1000m
Alkuerät
1)  Joona Paananen          NurmijYU         4.37,77      
2)  Aarne Ryynänen          NurmijYU         4.44,00      


T8 1000m
Alkuerät
1)  Viiviliina Nurminen       NurmijYU         4.36,51      
2)  Liina Forsström         NurmijYU         4.39,65      
3)  Oona Korhonen          NurmijYU         4.45,04      
4)  Sarah Kolu            NurmijYU         4.58,03      
   Emma Lybeck           NurmijYU         DNS        


P9 1000m
Loppukilpailu
1)  Niklas Kapanen          NurmijYU         4.16,41      
2)  Elmeri Lybeck          NurmijYU         4.19,79      
3)  Taavi Lopperi          NurmijYU         4.22,76      
4)  Jonne Mourujärvi         NurmijYU         4.23,23      


T9 1000m
Loppukilpailu
1)  Sarla Kakkola          NurmijYU         4.17,27      
2)  Nea Pyykkö            NurmijYU         4.18,48      
3)  Pihla Jaakola-Siimes       NurmijYU         4.24,02      


P9 Moukari
Loppukilpailu
1)  Elmeri Lybeck          NurmijYU         11,04       
   10,84 x   10,22 9,58  11,04 x   

2)  Taavi Lopperi          NurmijYU         9,73       
   x   9,73  8,36  x   x   x   

3)  Riku Korhonen          NurmijYU         9,68       
   8,51  x   x   9,52  x   9,68  



T9 Moukari
Loppukilpailu
1)  Pinja Kärhä           LoimJa          22,35       
   x   22,35 x   20,25 x   21,69 

2)  Venla Kärhä           LoimJa          17,64       
   15,34 x   17,64 16,86 15,80 x   

3)  Oona Korhonen          NurmijYU         10,83       
   x   x   10,83 9,55  x   10,79 



P10 1000m
Loppukilpailu
1)  Luukas Lahti           NurmijYU         3.55,39      
2)  Kasperi Kemppainen        NurmijYU         4.01,46      
3)  Aapo Ruhanen           NurmijYU         4.04,53      
4)  Valtteri Vasama         NurmijYU         4.16,18      


T10 1000m
Loppukilpailu
1)  Sara Ahlfors           NurmijYU         3.59,96      
2)  Sara Parviainen         NurmijYU         4.01,86      
3)  Pinja Kylmänen          NurmijYU         4.15,25      
4)  Sanni Lehtonen          NurmijYU         4.35,96      
5)  Emma Lehtonen          NurmijYU         4.37,83      
   Charlotte Kajander        NurmijYU         DNF        


P10 Moukari
Loppukilpailu
1)  Luukas Lahti           NurmijYU         13,61       
   11,40 10,29 12,45 x   x   13,61 

2)  Aapo Ruhanen           NurmijYU         12,75       
   x   x   10,34 9,24  12,29 12,75 

3)  Valtteri Vasama         NurmijYU         10,21       
   9,66  x   x   x   9,36  10,21 



T10 Moukari
Loppukilpailu
1)  Charlotte Kajander        NurmijYU         15,05       
   11,74 15,05 14,85 13,50 13,02 x   

2)  Sara Parviainen         NurmijYU         12,24       
   12,23 12,24 x   11,28 11,55 11,00 

3)  Sanni Lehtonen          NurmijYU         11,41       
   11,41 x   8,71  x   10,43 9,54  

4)  Emma Lehtonen          NurmijYU         10,00       
   7,15  x   9,51  6,68  x   10,00 



P11 1000m
Loppukilpailu
1)  Pyry Selin            KerU           4.17,55      


T11 1000m
Loppukilpailu
1)  Sini-Minea Saarikoski      KerU           3.39,53      
2)  Senni Ruuskanen         MäntsU          3.47,42      
3)  Julia Suihkonen         VihdVie          3.49,45      
4)  Vaula Pispala          NurmijYU         3.57,14      
5)  Thea Kolu            NurmijYU         4.06,72      
   Anniina Forsström        NurmijYU         DNF        
   Oona Ketomäki          NurmijYU         DNF        


P11 Moukari
Loppukilpailu
1)  Pyry Selin            KerU           24,00       
   21,26 23,58 x   x   x   24,00 

2)  Jesse Virkonmaa         NurmijYU         11,77       
   10,89 x   7,52  x   11,12 11,77 



T11 Moukari
Loppukilpailu
1)  Oona Ketomäki          NurmijYU         27,59       
   27,59 x   24,97 x   x   x   

2)  Anniina Forsström        NurmijYU         14,72       
   11,66 13,22 14,13 x   14,72 x   



P12 1000m
Loppukilpailu
1)  Eemil Laine           NurmijYU         3.34,35      


T12 1000m
Loppukilpailu
1)  Emmi Hietanen          RiihimKi         3.24,19      
2)  Ea Vuori             MäntsU          3.24,47      
3)  Inkaliina Nurminen        NurmijYU         3.48,59      
4)  Venla Lehtonen          NurmijYU         3.53,27      


P13 1000m
Loppukilpailu
1)  Tuomas Ruuskanen         MäntsU          3.10,73      
2)  Tero Korpi            KU-58           3.28,52      


T13 1000m
Loppukilpailu
1)  Kajsa Henriksén         NurmijYU         3.48,35      
   Vilja Pispala          NurmijYU         DNS        


P13 Moukari
Loppukilpailu
1)  Samu Käyhty           NurmijYU         42,55       
   x   x   x   x   x   42,55 

2)  Mikko Huhta           VihdVie          36,33       
   34,68 x   x   x   36,33 x   



T13 Moukari
Loppukilpailu
1)  Emmi Malo            LopU           36,38       
   34,59 x   36,38 34,87 x   x   

2)  Emmi Hietanen          RiihimKi         27,77       
   27,77 x   x   x   x   x   



P15 1000m
Loppukilpailu
1)  Markus Mero           NurmijYU         3.17,77      
2)  Emil Henriksén          NurmijYU         3.38,09      


T15 1000m
Loppukilpailu
1)  Erin Karjalahti         NurmijYU         3.35,59      
2)  Nea Kylmänen           NurmijYU         4.02,34      


P15 Moukari
Loppukilpailu
1)  Santtu Kotamäki         NurmijYU         60,08       
   x   x   x   60,08 x   x   

2)  Kimi Rinnekari          NurmijYU         53,48       
   50,79 x   53,48 52,29 53,47 53,13 

3)  Aleksi Viisanen         NurmijYU         41,86       
   x   x   40,15 x   x   41,86 

4)  Aaron Utulahti          VihdVie          40,42       
   x   33,60 x   37,16 40,42 x   

5)  Markus Mero           NurmijYU         37,55       
   36,66 x   30,18 37,55 x   36,85 

6)  Mikko Huhta           VihdVie          30,64       
   x   27,84 30,64 x   x   x   

   Samu Käyhty           NurmijYU         NM        
   x   x   x   x   x   x   



T15 Moukari
Loppukilpailu
1)  Iida Uosukainen         EspTa           40,81       
   x   38,07 40,81 x   x   x   

2)  Saskia Nahi           EspTa           37,42       
   37,42 x   x   x   x   x   

3)  Essi Kärhä            NurmijYU         32,39       
   x   x   32,39 x   x   x   

4)  Nea Kylmänen           NurmijYU         16,74       
   12,59 13,23 x   16,18 15,34 16,74 

   Emma Uosukainen         EspTa           NM        
   x   x   x   x   x   x   



M17 1000m

N17 1000m

M17 Moukari
Loppukilpailu
1)  Oskari Kaarila          NurmijYU         50,69       
   46,82 x   48,85 50,69 x   x   



N17 Moukari
Loppukilpailu
1)  Kati Rinnekari          NurmijYU         51,31       
   x   x   47,02 x   x   51,31 



M19 Moukari

N19 Moukari
Loppukilpailu
   Minja Nurminen          NurmijYU
Nurmijärven Sähkö NYU:n yhteistyökumppaniksi 22.02.2021
Mestaruuscupin ja rankingin lopputulokset 2020 13.02.2021
Nyu:n tilastot 2020 päivitetty 16.11.2020
Vauhdittomat hypyt peruttu 23.10.2020
Tuomarikoulutusta lokakuussa 06.10.2020
Silja Line seurakisa 4, ilmoittaudu mukaan! 31.08.2020
Seurakisa 3 Klaukkalassa ilmoittaudu 22.08.2020
Seuranmestaruuskisat 17.8. Klaukkalassa 15.08.2020
Nurmijärven Yleisurheilu menestyy aluemestaruuskisoissa 29.07.2020
Tulokset: Silja Line Seurakisat 1 20.07.2020
UUDY:n pm-kisoihin ilmoittautuminen 20.07.2020
Maksuton I-tason tuomarikoulutus to 11.6. klo 17.30 07.06.2020
Kesäkuulle kaksi hyppykisaa Klaukkalaan 05.06.2020
Klaukkalan sprinttien kilpailuohjeet julkaistu 24.05.2020
Sprintit ja moukarikisa 2.6. Klaukkalassa 17.05.2020
Talviiviikkokisa 4 tulokset 06.05.2020
Lajinjohtajakoulutus siirtyy 18.04.2020
P/T15-14 SM-kisat myönnetty NYU:lle vuonna 2022 13.03.2020
Kevään yleisurheilukilpailuja peruttu 12.03.2020
Nyt seura-asuja tilaamaan 21.01.2020
Oskari Lehtonen piirin paras 14.11.2019
Vauhdittomien tulokset 10.11.2019
PalkintoGaala 24 11 07.11.2019
NYU n vauhdittomat 7.11.19 03.11.2019
NYU:n vuositilastot julkaistu 21.10.2019
Ranking tilanne 2019 päivitetty 16.09.2019
pm-kisat 24. - 25.8.19 23.08.2019
Hippokisojen tulokset 03.06.2019
Klaukkalan Sprinttien tulokset 03.06.2019
Hippo aikataulu ja osallistujat julkaistu 28.05.2019
Klaukkalan sprinttien aikataulu julkaistu 27.05.2019
Kunniakierros - Tukijoiden kerääminen voi alkaa 21.05.2019
Tulokset maastojuoksukisasta 16.4.19 05.05.2019
Hippo -kisoihin ilmoittautuminen 30.04.2019
NYU n vuosikokous 19.3.19 15.03.2019
Pm-vauhdittomat hypyt 13.1.19 03.01.2019
Pm-junnuhallit la 26.1.19 02.01.2019
Hyvää Uuutta Vuotta 2019! 31.12.2018
Toimintasuunnitelma vuodelle 2019 14.12.2018