Ajankohtaista

Pm-junnuviestit Klaukkalan urheilukentällä sunnuntaina 22.5.2022

Nurmijärven Yleisurheilun alustavat joukkueet on nimetty. Joukkueisiin voi tulla muutoksia.
Mikäli et jostain syystä voi osallistua, niin ilmoita siitä välittömästi oman joukkueesi vastuuvalmentajalle.
Ole myös yhteydessä, jos nimeäsi ei näy joukkueissa, mutta haluaisit osallistua.

Kisatietoa (mm. alustava aikataulu) löytyy kilpailukalenteri.fi:stä.

Jos olet tulossa paikalle, etkä ole vielä ilmoittautunut tomitsijaksi, niin ilmoittaudu Lassi Korhoselle 040 - 709 6037.


Vastuuvalmentajat:
9- ja 11-vuotiaat: Riitta Rättyä
13-vuotiaat: Annina Pennonen
15-vuotiaat: Elina Paananen (pojat), Lassi Korhonen (tytöt)

T9 4 x 400m
Lotta Montonen
Eevi Mäenpää
Ada Turunen
Ella Kuusela
P9 4 x 400m
Severi Selvenius
Eetu Pallaspuro
Roope Korhonen
Tuukka Lehtonen
T/P9 8 x 40m
Lotta Montonen                                              Eetu Pallaspuro
Oona Saarinen                                                Sara Henriksson
Severi Selvenius                                              Saana Kivistö
Ella Kuusela                                                     Eevi Mäenpää
varalla:
Ada Turunen                                                    Roope Korhonen
T11 4 x 50 m 1. joukkue
Alexandria Suomi
Lotta Parviainen
Sofia Vesterinen
Vivian Niemi
P11 4 x 50 m 1. joukkue
Jimi Nykänen
Olli Auranen
Vili-Petteri Lammi
Jyri Korhonen
 T11 4 x 50 m 2. joukkue
Aliisa Kemppainen
Anna Ollikainen
Maya Lydman
Pinja Lucas
P11 4 x 50 m 2. joukkue
Aarni Heikkinen
Max Tynkkynen
Juuso Vuorela
Väinö Lyytinen
T11 4 x 60 m aj 1. joukkue
Sofia Vesterinen
Alexandria Suomi
Anna Ollikainen
Lotta Parviainen
P11 4 x 60 m aj 1. joukkue
Jimi Nykänen
Jyri Korhonen
Juuso Vuorela
Vili-Petteri Lammi
T11 4 x 60 m aj 2. joukkue
Vivian Niemi
Maya Lydman
Lotta Montonen
Pinja Lucas
P11 4 x 60 m aj 2. joukkue
Max Tynkkynen
Aarni Heikkinen
Akseli Honkanen
Väinö Lyytinen
T11 4 x 600 m 1. joukkue
Lotta Parviainen
Anna Ollikainen
Sofia Vesterinen
Alexandria Suomi
 P11 4 x 600m1. joukkue
Jyri Korhonen
Väinö Lyytinen
Juuso Vuorela
Vili-Petteri Lammi
 T11 4 x 600 m 2. joukkue
Vivian Niemi
Aliisa Kemppainen
Tilda Jokitalo
Maya Lydman
P11 4 x 600m 2. joukkue
Jimi Nykänen
Aarni Heikkinen
Akseli Honkanen
Max Tynkkynen
T13 4 x 100 m 1. joukkue
Mea Scepanovic
Minja Toivanen
Jenna Pyykkö
Liia Lehiö
P13 4 x 100 m 1. joukkue
Paavo Jokitalo
Otso Kivistö
Riku Korhonen
Vesa Lyytinen
T13 4 x 100 m 2. joukkue
Peppi Lucas
Pihla Peltoniemi
Martta Mösö
Nella Pursiainen
T13 4 x 60 m aj 1. joukkue
Minja Toivanen
Jenna Pyykkö
Mea Scepanovic
Liia Lehiö
P13 4 x 60 m aj 1. joukkue
Otso Kivistö
Riku Korhonen
Vesa Lyytinen
Jere Paananen
T13 4 x 60 m aj 2. joukkue
Peppi Lucas
Martta Mösö
Nella Pursiainen
Pihla Peltoniemi
T13 4 x 600 m 1. joukkue
Minja Toivanen
Martta Mösö
Nella Pursiainen
Peppi Lucas
P13 4 x 600 m 1. joukkue
Paavo Jokitalo
Riku Korhonen
Jere Mourujärvi
Eelis Köpsi
P15 4x100m
Anton Ylärakkola
Kasperi Kontola
Jere Paananen
Joona Paananen
T15 4 x 800 m
Pihla Jaakola-Siimes
Oona Korhonen
Liia Lehiö
Heta Mösö
P15 4x800m
Otso Leinonen
Jonne Mourujärvi
Joona Paananen
Anton Kemppi

 

NYU:n ja HKV:n Junior GP – kahden kilpailun huippusarja 17- ja 19-vuotiaille 30.05.2024
Perheliikkari Kesä 2024 17.05.2024
Tuulisähkö-maastojen tulokset 07.05.2024
Tervetuloa mukaan aikuisten yleisurheilukouluun 23.04.2024
Tuulisähkö-liigan vauhdittomien hyppyjen 2024 tulokset 17.04.2024
Nurmijärven 35. Hippo-kisat 2024 09.04.2024
Ilmoittaudu mukaan kesäkaudelle! 21.03.2024
Kesäleirit Harjulassa kesäkuussa 14.03.2024
Hae kesän 2024 urheilukoulun ohjaajaksi! 27.02.2024
Ilmoittaudu kevään 2024 juoksukouluun! 22.02.2024
Hae kesätyöhön leiriohjaaksi 20.02.2024
Nurmijärven Yleisurheilu ry:n sääntömääräinen kevätkokous 04.02.2024
Aikuisten yleisurheilu koulu jatkuu! 19.01.2024
Kausi jatkuu ja vielä ehdit mukaan talven urheilukouluihin 10.01.2024
Kauden parhaat palkittiin Palkintogaalassa 29.11.2023
Palkintogaala Monikossa 26.11.2023 klo 17 09.11.2023
Seura-asujen syystilaus avoinna 12.11. saakka 28.10.2023
Kutsu vuosikokoukseen 13.09.2023
Nurmijärven Yleisurheilun joukkue Seuracup-finaalissa 28.08.2023
Ratkeaako Tuulisähkö-liigan voitto sunnuntaina? 25.08.2023
Nurmijärven Yleisurheilun joukkue Seuracupissa 8.8. 04.08.2023
Tuulisähkö-liigan pistetilanne julkaistu 10.07.2023
Seurakisa 3 Parkkimäessä 21.6 20.06.2023
Seurakisa 2 Parkkimäessä 5.6 26.05.2023
Seurakisa 1 tulokset 26.05.2023
Seurakisa 1 24.5, Klaukkalassa 23.05.2023
Aikuisten yleisurheilukoulu, kesä 2023 17.04.2023
Tuulisähkö-liigan vauhdittomien hyppyjen tulokset 26.03.2023
Tuulisähkö-vauhdittomat hypyt Klaukkalan koululla 25.3. - LUE AIKATAULU JA OHJEET 24.03.2023
Kesän urheilukoulut auki, ilmoittaudu mukaan! 21.03.2023
Ilmoittaudu mukaaan sportti-kesäleirille 21.03.2023
Viestijoukkueet pm-junnuhalleihin 4.3. 27.02.2023
Kutsu vapaaehtoiseksi Youth Athletics Gamesiin 22.02.2023
Hae kesätyöhön leiriohjaaksi 07.02.2023
Talvikaudelle mahtuu vielä, ilmoittaudu mukaan allennetulla hinnalla! 08.01.2023
Kutsu NYU:n vuosikokoukseen 14.10.2022
Palkintogaala Monikossa 20.11.22 12.10.2022
Seuraennätystaulukot ja Tuulisähkö-liigan 2022 lopputilanne päivitetty 30.09.2022
Syyskuun kilpailuraportteja 19.09.2022
Ilmoittautuminen talven ryhmiin on auki 12.09.2022
Kesäkauden kiireinen päätösviikko - tutustu tapahtumiin 12.09.2022
Pohjola Seuracup 2022 - ohjeita joukkueelle 31.08.2022
Seuracupin finaalijoukkue nimetty 31.08.2022
Kimi Rinnekarille SM-hopeaa - NYU lähellä Kalevan maljan ennätyspisteitä 29.08.2022
19- ja 22-vuotiaiden SM-kilpailut Vaasassa 26.-28.8. 24.08.2022
Aatu ja Rasmus nuorten Ruotsi-otteluun 19.08.2022
Seuracup finaalin joukkueet selvillä - NYU mukana finaalissa 16.08.2022
SM-kilpailut keikautti Tuulisähkö-liigan kärkeä 16.08.2022
SM Nurmijärvi/Lempäälä - 10 mitalin viikonloppu NYU:lle 15.08.2022
Oskari Lehtoselle hopeaa Kalevan kisoista 08.08.2022
Pohjola Seuracup - piirikisan alustava joukkue 07.08.2022
Kalevan kisat Joensuussa - katso NYU:n urheilijoiden esittely ja aikataulut 04.08.2022
Nuorten aluemestaruuskilpailuista 13 mitalia NYU:n urheilijoille 03.08.2022
Urheilukoulujen kesätauoko vko 29-30 14.07.2022
Kangasniemelle jo toinen EM-mitali samana päivänä 06.07.2022
Aatu Kangasniemelle EM-pronssia 06.07.2022
Lotta Parviainen karkumatkalla Tuulisähkö-liigassa 06.07.2022
Loistavaa menestystä YAG:ssä 21.06.2022
Seuracupin alustava joukkue on nimetty 16.06.2022
Nurmijärven Yleisurheilun viestijoukkueet YAG:ssä 05.06.2022
Tuulisähkö-liigan tilanne 30.5. 31.05.2022
8 mitalia junnuotteluista 29.05.2022
NYU:n urheilijoille 3 Koululiikuntaliiton mestaruutta 29.05.2022
Kuusi kultamitalia pm-junnuviesteistä 23.05.2022
Pm-junnuviestit - joukkueet päivitetty klo 17:20 21.05.2022
Hippo-kisat käyty - tulokset julkaistu 16.05.2022
Kesäkausi on pyörähtänyt käyntiin! 11.05.2022
Tuulisähkömaastoissa 44 juoksijaa - TULOKSET 10.05.2022
P15-sarjan joukkue kuudenneksi SM-maastoissa 10.05.2022
Tuulisähkö-maastojuoksut Parkkimäessä 10.5. - ILMOITTAUDU AJOISSA 09.05.2022
Tuulisähkö-liiga 2022 - katso tilanne 05.05.2022
NYU hallitsi joukkuekilpailuja pm-maastoissa 05.05.2022
SM-kisoihin 100 päivää - ILMOITTAUDU VAPAAEHTOISEKSI 04.05.2022
Aikuisten yleisurheilukoulu alkaa - ILMOITTAUDU 04.05.2022
Sportti -kesäleirit - ILMOITTAUDU NYT 04.05.2022
Lajikliinikat kesäkuussa - MUISTA ILMOITTAUTUA 03.05.2022
Tuomarikoulutus to 5.5 klo 17.30 ILMOITTAUDU 29.04.2022
9-15 -vuotiaiden pm-maastojuoksut Porvoossa - ILMOITTAUDU 30.4. mennessä 28.04.2022
Häiriöitä verkkomaksuissa Nordeasta 14.04.2022
Tuulisähkö – vauhdittomat 2.4. 01.04.2022