Ajankohtaista

NYUn seuracup joukkue

Klaukkalan kentällä taistellaan seura cup pisteitä 7.8 klo. 17.00 alkaen. Toivomme kaikkien tulevan kannustamaan NYU laiset voittoon!
Tavoitteenamme on päästä seura cup finaaliin, joka järjestetään syyskuussa Tampereella Suomi-Ruotsi ottelun yhteydessä. 


Valmentajat ovat hoitaneet ilmoittautumisen sekä hoitavat viestijoukkueiden varmistukset kentällä.
SAIRASTAPAUKSISSA oltava välittömästi yhteydessä Elina Paananen 040-5636864 tai Ari Ketomäki 040-5009312


Joukkueen huoltajina toimii 11- ja 13-sarjassa Elina Paananen, Anna Havanto ja Ari Lahti sekä 15- ja 17-sarjassa Ari Ketomäki

Käy tutustumassa seuracup kilpailuohjeisiin seuracupin omilla sivuilla täällä.

T11 150m Nea Pyykkö, Jenna Pyykkö        
T11 60m aj. Sarla Kakkola, Daniela Pèrklen        
T11 Korkeus Milla Pihlava, Emma Liikkanen        
T11 Kuula Oona Korhonen, Minni Tuppura      
T11 Kävely Oona Korhonen           
P11 150m Antti Pastinen, Vesa Lyytinen        
P11 60m aj. Joona Paananen, Anton kemppi      
P11 korkeus Jonne Mourujärvi, Jere Paananen      
P11 kuula Elmeri Lybeck, Riku Korhonen        
P11 Kävely Joona Paananen          
               
T11 4x600m (seka) Anton Kemppi, Minni Tuppura, Jonne Mourujärvi, Pihla Jaakola-Siimes
               
P11 4x600m (Seka) Joona Paananen, Sarla Kakkola, Jusu Huovinen, Daniela Perklen
               
T13 200m Thea Kolu, Selma Mäenpää        
T13 60m aj. Greta Laukala, Elena Hämäläinen      
T13 pituus Vaula Pispala, Emma Lehtonen      
T13 kuula Sanni Lehtonen, Sara Parviainen      
T13 Kävely Sara Parviainen          
4x600m (seka) Oskari Huppunen, Sara Parviainen, Rasmus Laapas, Greta Laukala
               
P13 200m Oskari Huppunen, Aapo Ruhanen      
P13 60m aj. Roni Heikkonen, Rasmus Laapas      
P13 pituus Luukas Lahti          
P13 kuula Valtteri Vasama, Juho Auranen      
P13 kävely Aapo Ruhanen          
4x600m (seka) Aapo Ruhanen, Thea Kolu, Juho Auranen, Elena Hämäläinen  
               
T15 300m Ida Polvinen, Emmi Kotamäki        
T15 80m aj. Venla Lehtonen          
T15 3-loikka Kajsa Henriksen, Isabella Edelman      
T15 moukari Oona Ketomäki          
T15 Kävely Emmi Kotamäki          
4x800m (seka) Samu Käyhkö, Venla Lehtonen, Aleksi Hämäläinen, Kajsa Henriksen
               
P15 300m Sauli Mokkila, Aleksi Hämäläinen      
P15 100m aj. Samu Käyhkö          
P15 3-loikka Leevi Leskelä          
P15 moukari Mikko Huhta, Toni Rinnekari        
P15 kävely Isabella Edelman          
               
               
N17 800m Silva Kemppi          
N17 seiväs Essi Kärhä, Nea Kylmänen        
N17 keihäs Jemina Saari, Jenni Kallioniemi      
               
M17 800m Topias Kemppi          
M17 seiväs Marcus Kytölä          
M17 keihäs Kimi Rinnekari, Matias Ketomäki          
Lajiklinikoita kesällä Klaukkalassa 08.06.2020
Maksuton I-tason tuomarikoulutus to 11.6. klo 17.30 07.06.2020
Kesäkuulle kaksi hyppykisaa Klaukkalaan 05.06.2020
Ryhmien infotilaisuudet 1.6, 3.6 ja 9.6 31.05.2020
Luento: Lihastasapainokartoituksen merkitys urheilijalle, 9.6. klo 17.15 29.05.2020
Tervetuloa ryhmään mukaan! 27.05.2020
Klaukkalan sprinttien kilpailuohjeet julkaistu 24.05.2020
Nyt seura-asut uudesta NYU Kaupasta! 19.05.2020
Kilparyhmien harjoitukset alkavat 17.05.2020
Sprintit ja moukarikisa 2.6. Klaukkalassa 17.05.2020
Liikuntaleikki- ja urheilukoulut alkaa 1.6 08.05.2020
Kesäleirit järjestetään Harjulassa tänä kesänä! 08.05.2020
Talviviikkokisasarjan palkintojen jako 17.5. 06.05.2020
Talviiviikkokisa 4 tulokset 06.05.2020
Aikuisten yleisurheilukoulu Klaukkalassa kesäkuussa 06.05.2020
Yleisurheiluohjaajatutkinto, ilmoittaudu 11.5 mennessä 05.05.2020
Lajinjohtajakoulutus siirtyy 18.04.2020
Kesäkautta koskeva tiedote 09.04.2020
Talvikauden harjoitukset päättyneet 27.03.2020
P/T15-14 SM-kisat myönnetty NYU:lle vuonna 2022 13.03.2020
Koronavirusohjeistusta 12.03.2020
Kevään yleisurheilukilpailuja peruttu 12.03.2020
NYU n vuosikokous 01.03.2020
Ilmoittaudu talviviikkokisa 4, 27.2 klo. 17.00 23.02.2020
Ilmoittautuminen kesän ryhmiin alkanut! 20.02.2020
Helmikuun 2020 yleisurheilukirje 18.02.2020
Seuraleiri 2020 Pajulahti, aikataulu 31.01.2020
Nyt seura-asuja tilaamaan 21.01.2020
Harjoitukset ulkona ti 14.1 13.01.2020
Talviviikkokisa 3 ilmoittaudu 13.01.2020
Loppuviikko (ke,to) urheilukoulut ulkona! 10.12.2019
Talviviikkokisa 1 ja 2 tulokset 03.12.2019
Nurmijärven Yleisurheilun seuraleiri 2020 03.12.2019
Viikkokisa 2 ilmoittaudu 20.11.2019
Oskari Lehtonen piirin paras 14.11.2019
Vauhdittomien tulokset 10.11.2019
PalkintoGaala 24 11 07.11.2019
NYU n vuosikokous 5.11.19 03.11.2019
NYU n vauhdittomat 7.11.19 03.11.2019
Talvivikkokisasarja alkaa ensiviikolla 21.10.2019
NYU:n vuositilastot julkaistu 21.10.2019
Talven ryhmät alkaa 30.9 18.09.2019
Ranking tilanne 2019 päivitetty 16.09.2019
Viikkokisa 5 tulokset 05.09.2019
Seurakisa 3 9, ilmoittaudu 29.08.2019
NYU seuracup finaaliin joukkue 29.08.2019
pm-kisat 24. - 25.8.19 23.08.2019
Seuranmestaruus kilpailut 20.8, lopullinen aikataulu 19.08.2019
Tule seuraleirille 4.-6.10. 15.08.2019
Uudyn pm-junnut 9-15-V 13.08.2019
Viikkokisa 4 tulokset 09.08.2019
Viikkokisa 4 ilmoittaudu 03.08.2019
Viikkokisa tulokset 1, 2, 3 01.08.2019
Seura cup 2 lopullinen joukkue 23.07.2019
Viikkokisa 3 26.6 Parkkimäessä 20.06.2019
Viikokisa 2 ilmoittaudu 17.06.2019
VIIKKOKISA 2 ja 3 päivämäärä muuttuu!! 09.06.2019
Seuracup 1 joukkue 11.6 PÄIVITETTY 08.06.2019
Pm-viesitijoukkueet 8 6 05.06.2019
Hippokisojen tulokset 03.06.2019
Klaukkalan Sprinttien tulokset 03.06.2019
Viikkokisa 1 3.6 Klaukkalassa 30.05.2019
Hippo aikataulu ja osallistujat julkaistu 28.05.2019
Klaukkalan sprinttien aikataulu julkaistu 27.05.2019
SUL n kysely 26.05.2019
Kunniakierros - Tukijoiden kerääminen voi alkaa 21.05.2019
Torstaina 16 5 treenit tornimäessä 12.05.2019
Kevään seuralehti myös netissä 06.05.2019
Tulokset maastojuoksukisasta 16.4.19 05.05.2019
Kesäkausi alkaa! 02.05.2019
Talviviikkokisasarja 2019 päättyi mitalien jakoon. 02.05.2019
Hippo -kisoihin ilmoittautuminen 30.04.2019
Toukokuussa Yleisurheillaan Märkiössä 25.04.2019
Kesäleirit taas Harjulassa 25.04.2019
Ilmoittautuminen auki Kesän ryhmiin 25.04.2019
Kari Huhtala in memoriam 23.04.2019
Viikkokisa 8 ilmoittaudu 23.04.2019
Harjoitusryhmä muiden lajien harrastajille 12.04.2019
Rajamäen urheilukoulu peruttu 11.04.2019
Maantiejuoksut 2 4, ilmoittaudu 29.03.2019