Ajankohtaista

Vuoden 2011 palkitut

Kauden päättäjäisissä sunnuntaina 20.11.2011 klo 17.00 Perttulan Rientolassa palkittiin eri kategorioissa useita seuran urheilijoita.

Kuvia päättäjäisistä

1) Ranking 20 parasta (katso lista kilpailutoiminta / ranking)

2) Sarjojen parhaat
P9                                                     Matias Ketomäki
T9                                                     Nea Kylmänen
P10                                                   Heikki Rahkila
T10                                                   Venla Röpelinen
P11                                                   Simo Kauppila
T11                                                   Emmi Pajasmaa
P12                                                   Tuukka Röpelinen
T12                                                   Viivi Lehikoinen
P13                                                   Aukusti Jääskeläinen
T13                                                   Ida Andersson
P14                                                   Oskari Lehtonen
T14                                                   Emilia Haakana                          
T15                                                   Tiina Rinnekari
M17                                                 Ilari Mäkinen
N17                                                  Heli Rinnekari
M19                                                 Jere Mäkelä
N19                                                  Siiri Heiskanen
M22                                                 Arttu Tuominen
M                                                      Markus Pohjonen

3) Seuran mestaruuskilpailut
Sarjoissa 7-15-v palkittiin kauden aikana parhaimmat pisteet keränneet urheilijat sekä kaikkiin seuranmestaruuskilpailuihin ja kaikkiin lajeihin osallistuneet. Seuranmestaruuscupin lopputulokset ja koko vuoden pistetaulukko löytyvät kilpailutoiminnan alta tulokset-osasta.

4) Viikkokisat
Seuraavat viikkokisoissa neljään tai viiteen osakilpailuun osallistuneet palkittiin:

Kylmänen Nea, Porokari Suvi, Rantala Suvi, Rinnekari Toni, Tiilikainen Tuomas, Vuorinen Adele, Matias Ketomäki,
Oona Ketomäki, Häggqvist Petra, Iso-Tryykäri Siiri, Kilpeläinen Kerttu, Lemberg Matleena, Ohenoja Aaro, Rahkila Heikki,
Rinnekari Kimi, Roivainen Noona, Santala Eetu, Santala Elli, Santala Eppu, Vuorinen Amanda, Väistö Sera, Ylikotila Liina

5) Muut tunnustuspalkinnot
Tsempparipalkinto                    Sanni Pajasmaa
Vuoden kehittyjät                     Matias Meriläinen, Kati Rinnekari
Vuoden tulokas                         Petra Häggqvist
Vuoden Junioripoika                 Oskari Lehtonen
Vuoden Juniorityttö                 Tiina Rinnekari
Vuoden urheilija                        Heli Rinnekari
Vuoden valmentaja                  Lassi Korhonen
Vuoden toimitsija                      Marko Lehtonen
Vuoden veteraaniurheilija      Ari Ketomäki
Vuoden yhteistyökumppani Studio Ink / Ari Helminen
Kunniakierrospalkinto              Paavo Teräväinen

6) B-pikari
Nurmijärven Yleisurheilu aloitti uuden perinteen. Kun urheilija saavuttaa ensimmäisen kerran aikuisten B-luokan tuloksen, luovutetaan hänelle B-pikari. Pikarin saa vain yhden kerran uran aikana.

Vuoden 2011 B-pikaristit
Aalto Severi                                  (M keihäs B-luokka)
Asikainen Mika                           (M 3-loikka B-luokka)
Heiskanen Siiri                             (N 400 m aj A-luokka)
Ketomäki Ari                                (M korkeus B-luokka)
Liuska Essi                                     (N moukari B-luokka)
Mäkelä Jere                                 (M 3-loikka A-luokka)
Mäkinen Ilari                                (M 100 m B-luokka)
Pohjonen Markus                      (M keihäs B-luokka)
Riento Erica                                  (N moukari A-luokka)
Rinnekari Heli                              (N moukari A-luokka)
Rinnekari Tiina                             (N moukari B-luokka)
Röpelinen Mari                           (N moukari A-luokka)

Lajiklinikoita kesällä Klaukkalassa 08.06.2020
Maksuton I-tason tuomarikoulutus to 11.6. klo 17.30 07.06.2020
Kesäkuulle kaksi hyppykisaa Klaukkalaan 05.06.2020
Ryhmien infotilaisuudet 1.6, 3.6 ja 9.6 31.05.2020
Luento: Lihastasapainokartoituksen merkitys urheilijalle, 9.6. klo 17.15 29.05.2020
Tervetuloa ryhmään mukaan! 27.05.2020
Klaukkalan sprinttien kilpailuohjeet julkaistu 24.05.2020
Nyt seura-asut uudesta NYU Kaupasta! 19.05.2020
Kilparyhmien harjoitukset alkavat 17.05.2020
Sprintit ja moukarikisa 2.6. Klaukkalassa 17.05.2020
Liikuntaleikki- ja urheilukoulut alkaa 1.6 08.05.2020
Kesäleirit järjestetään Harjulassa tänä kesänä! 08.05.2020
Talviviikkokisasarjan palkintojen jako 17.5. 06.05.2020
Talviiviikkokisa 4 tulokset 06.05.2020
Aikuisten yleisurheilukoulu Klaukkalassa kesäkuussa 06.05.2020
Yleisurheiluohjaajatutkinto, ilmoittaudu 11.5 mennessä 05.05.2020
Lajinjohtajakoulutus siirtyy 18.04.2020
Kesäkautta koskeva tiedote 09.04.2020
Talvikauden harjoitukset päättyneet 27.03.2020
P/T15-14 SM-kisat myönnetty NYU:lle vuonna 2022 13.03.2020
Koronavirusohjeistusta 12.03.2020
Kevään yleisurheilukilpailuja peruttu 12.03.2020
NYU n vuosikokous 01.03.2020
Ilmoittaudu talviviikkokisa 4, 27.2 klo. 17.00 23.02.2020
Ilmoittautuminen kesän ryhmiin alkanut! 20.02.2020
Helmikuun 2020 yleisurheilukirje 18.02.2020
Seuraleiri 2020 Pajulahti, aikataulu 31.01.2020
Nyt seura-asuja tilaamaan 21.01.2020
Harjoitukset ulkona ti 14.1 13.01.2020
Talviviikkokisa 3 ilmoittaudu 13.01.2020
Loppuviikko (ke,to) urheilukoulut ulkona! 10.12.2019
Talviviikkokisa 1 ja 2 tulokset 03.12.2019
Nurmijärven Yleisurheilun seuraleiri 2020 03.12.2019
Viikkokisa 2 ilmoittaudu 20.11.2019
Oskari Lehtonen piirin paras 14.11.2019
Vauhdittomien tulokset 10.11.2019
PalkintoGaala 24 11 07.11.2019
NYU n vuosikokous 5.11.19 03.11.2019
NYU n vauhdittomat 7.11.19 03.11.2019
Talvivikkokisasarja alkaa ensiviikolla 21.10.2019
NYU:n vuositilastot julkaistu 21.10.2019
Talven ryhmät alkaa 30.9 18.09.2019
Ranking tilanne 2019 päivitetty 16.09.2019
Viikkokisa 5 tulokset 05.09.2019
Seurakisa 3 9, ilmoittaudu 29.08.2019
NYU seuracup finaaliin joukkue 29.08.2019
pm-kisat 24. - 25.8.19 23.08.2019
Seuranmestaruus kilpailut 20.8, lopullinen aikataulu 19.08.2019
Tule seuraleirille 4.-6.10. 15.08.2019
Uudyn pm-junnut 9-15-V 13.08.2019
Viikkokisa 4 tulokset 09.08.2019
Viikkokisa 4 ilmoittaudu 03.08.2019
Viikkokisa tulokset 1, 2, 3 01.08.2019
Seura cup 2 lopullinen joukkue 23.07.2019
Viikkokisa 3 26.6 Parkkimäessä 20.06.2019
Viikokisa 2 ilmoittaudu 17.06.2019
VIIKKOKISA 2 ja 3 päivämäärä muuttuu!! 09.06.2019
Seuracup 1 joukkue 11.6 PÄIVITETTY 08.06.2019
Pm-viesitijoukkueet 8 6 05.06.2019
Hippokisojen tulokset 03.06.2019
Klaukkalan Sprinttien tulokset 03.06.2019
Viikkokisa 1 3.6 Klaukkalassa 30.05.2019
Hippo aikataulu ja osallistujat julkaistu 28.05.2019
Klaukkalan sprinttien aikataulu julkaistu 27.05.2019
SUL n kysely 26.05.2019
Kunniakierros - Tukijoiden kerääminen voi alkaa 21.05.2019
Torstaina 16 5 treenit tornimäessä 12.05.2019
Kevään seuralehti myös netissä 06.05.2019
Tulokset maastojuoksukisasta 16.4.19 05.05.2019
Kesäkausi alkaa! 02.05.2019
Talviviikkokisasarja 2019 päättyi mitalien jakoon. 02.05.2019
Hippo -kisoihin ilmoittautuminen 30.04.2019
Toukokuussa Yleisurheillaan Märkiössä 25.04.2019
Kesäleirit taas Harjulassa 25.04.2019
Ilmoittautuminen auki Kesän ryhmiin 25.04.2019
Kari Huhtala in memoriam 23.04.2019
Viikkokisa 8 ilmoittaudu 23.04.2019
Harjoitusryhmä muiden lajien harrastajille 12.04.2019
Rajamäen urheilukoulu peruttu 11.04.2019
Maantiejuoksut 2 4, ilmoittaudu 29.03.2019