Ajankohtaista

PM-viestit Janakkalassa 3.-4.8 NYUn joukkueet
 

Sairastapauksissa välittömästu yhteys Elina Paananen 040-5636864
Kilpailut alkavat klo.17.30 ja paikalla tulee olla tunti ennen lajin alkua. Valmentajat vahvistavat joukkueet ja juoksujärjestyksen.

       
3.8.2021  ilmoitetut joukkueet    
       
T13 4x60m aj. 4x100m 4x600m
  Jenna Pyykkö Oona Korhonen Oona Korhonen
  Liia Lehiö Liia Lehiö Liia Lehiö
  Minja Toivanen Jenna Pyykkö Minja Toivanen
  Oona Korhonen Minja Toivanen Heta Mösö
vara Heta Mösö Heta Jenna
P13 4x60m aj. 4x100m 4x600m
  Joona Paananen Anton Ylärakkola Anton Ylärakkola
  Jere Paananen Vesa Lyytinen Vesa Lyytinen
  Elis Köpsi Jere Paananen Elis Köpsi
  Vesa Lyytinen Joona Paananen Joona Paananen
vara   Elis Jere
T15 4x80m aj 4x100m 4x800m
    Emma Lehtonen Emma Lehtonen
    Sanni Lehtonen Sanni Lehtonen
    Sara Parviainen Sara Parviainen
    Pihla Jaakola-Siimes Pihla Jaakola-Siimes
       
4.8. Ilmoitetut joukkueet    

 

             
T11 4x60m aj. 4x50m 1 4x50m 2 4x600m 
  Onerva Penonnen Onerva Penonnen Karoliina Patosaari Onerva Penonnen
  Martta Mösö Martta Mösö Sofia Vesterinen Martta Mösö
  Pihla Peltoniemi Pihla Peltoniemi Mira Montonn Pihla Peltoniemi
  Alexandria Suomi Alexandria Suomi Ronja Pantsar Alexandria Suomi
vara        
P11 4x60m aj. 4x50m 1 4x50m 2 4x600m
  Otso Kivistö Otso Kivistö Daniel Honkala Riku Korhonen
  Riku Korhonen Riku Korhonen Tomas Koivisto Paavo Jokitalo
  Olli Auranen Olli Auranen Matteus Pentti Tomas Koivisto
  Paavo Jookitalo Paavo Jookitalo Elmeri Ketola Matteus Pentti
vara       Olli Auranen
T/P9 T 4x400m 1 T 4x400m 2 P 4x400m 1 P 4x400m 2
  Vivian Niemi Adelea Eronen Aarni Heikkinen Eetu Pallaspuro
  Aliisa Kemppainen Maya Lydman Vili-Petteri Lammi Max Tynkkynen
  Lotta Parviainen Natalie Korenius Jyri Korhonen Eliel Pentti
  Lotta Montonen Inka Pantsar Väinö Lyytinen Samuel Raekannas
    8x40m 1 8x40m 2  
    Vivian Niemi Inka Pantsar  
    Lotta Parvinen Natalie Corenius  
    Aarni Heikkinen Adelea Eronen  
    Väinö Lyytinen Lotta Montonen  
    Max Tynkkynen Maya Lydman  
    Eetu Pallaspuro Aliisa Kemppainen  
    Jyri Korhonen Eliel Pentti  
    Vili-Petteri Lammi Ellen Ketola  
vara     Samuel Raekannsa  
           
Alustava aikataulu (HUOM! aikataulu kannattaa tarkistaa vielä samana päivänä täältä)

Tiistai 3.8.
17:30 P13 4x60 m aj.
17:40 T13 4x60 m aj.

17:55 P15 4x80 m aj.
18:05 T15 4x80 m aj.

PALKINTOJENJAKO AITAJUOKSUT

18:40 P13 4x100 m
18:50 T13 4x100 m
19:05 P15 4x100 m
19:20 T15 4x100 m

PALKINTOJENJAKO PIKAVIESTIT

19:50 P13 4x600 m
20:05 T13 4x600 m
20:20 P15 4x800 m
20:35 T15 4x800 m

PALKINTOJENJAKO PITKÄT VIESTIT


Keskiviikko 4.8.
17:30 T11 4x60 m aj.
17:40 P11 4x60 m aj.
17:55 T/P09 8x40 m sukkulaviesti
18:10 T11 4x50 m
18:20 P11 4x50 m

PALKINTOJENJAKO AITA- JA PIKAVIESTIT

18:50 T9 4x400 m
19:05 P9 4x400 m
19:20 T11 4x600 m
19:35 P11 4x600 m

PALKINTOJENJAKO PITKÄT VIESTIT

Tarvittaessa annan lisätietoa

Elina Paananen
040-5636864

   

 

 

 

     
Seuracup finaalin joukkueet selvillä - NYU mukana finaalissa 16.08.2022
SM-kilpailut keikautti Tuulisähkö-liigan kärkeä 16.08.2022
SM Nurmijärvi/Lempäälä - 10 mitalin viikonloppu NYU:lle 15.08.2022
Oskari Lehtoselle hopeaa Kalevan kisoista 08.08.2022
Pohjola Seuracup - piirikisan alustava joukkue 07.08.2022
Kalevan kisat Joensuussa - katso NYU:n urheilijoiden esittely ja aikataulut 04.08.2022
Nuorten aluemestaruuskilpailuista 13 mitalia NYU:n urheilijoille 03.08.2022
Urheilukoulujen kesätauoko vko 29-30 14.07.2022
Kangasniemelle jo toinen EM-mitali samana päivänä 06.07.2022
Aatu Kangasniemelle EM-pronssia 06.07.2022
Lotta Parviainen karkumatkalla Tuulisähkö-liigassa 06.07.2022
Loistavaa menestystä YAG:ssä 21.06.2022
Seuracupin alustava joukkue on nimetty 16.06.2022
Nurmijärven Yleisurheilun viestijoukkueet YAG:ssä 05.06.2022
Tuulisähkö-liigan tilanne 30.5. 31.05.2022
8 mitalia junnuotteluista 29.05.2022
NYU:n urheilijoille 3 Koululiikuntaliiton mestaruutta 29.05.2022
Kuusi kultamitalia pm-junnuviesteistä 23.05.2022
Pm-junnuviestit - joukkueet päivitetty klo 17:20 21.05.2022
Hippo-kisat käyty - tulokset julkaistu 16.05.2022
Kesäkausi on pyörähtänyt käyntiin! 11.05.2022
Tuulisähkömaastoissa 44 juoksijaa - TULOKSET 10.05.2022
P15-sarjan joukkue kuudenneksi SM-maastoissa 10.05.2022
Tuulisähkö-maastojuoksut Parkkimäessä 10.5. - ILMOITTAUDU AJOISSA 09.05.2022
Tuulisähkö-liiga 2022 - katso tilanne 05.05.2022
NYU hallitsi joukkuekilpailuja pm-maastoissa 05.05.2022
SM-kisoihin 100 päivää - ILMOITTAUDU VAPAAEHTOISEKSI 04.05.2022
Sportti -kesäleirit - ILMOITTAUDU NYT 04.05.2022
Aikuisten yleisurheilukoulu alkaa - ILMOITTAUDU 04.05.2022
Lajikliinikat kesäkuussa - MUISTA ILMOITTAUTUA 03.05.2022
Tuomarikoulutus to 5.5 klo 17.30 ILMOITTAUDU 29.04.2022
9-15 -vuotiaiden pm-maastojuoksut Porvoossa - ILMOITTAUDU 30.4. mennessä 28.04.2022
Häiriöitä verkkomaksuissa Nordeasta 14.04.2022
Tuulisähkö – vauhdittomat 2.4. 01.04.2022
Kesän urheilukouluryhmien ilmoittautumin alkaa huhtikuussa 15.03.2022
9 urheilijaa 10 joukossa TJIG:ssä 14.03.2022
Kevään tuomarikoulutuksiin ilmoittautuminen avoinna 10.03.2022
UudYn pm-junnuhalleista 15 mitalia 10.03.2022
Talven SM-kilpailuista 4 mitalia 10.03.2022
UudY järjestää leiritystä toukokuussa 10.03.2022
myClub-jäsenpalvelu käyttöön 04.03.2022
Tampere Junior Indoor Games 11.-13.3. - Ilmoittautuminen 6.3. mennessä 02.03.2022
PM-junnuhallit Liikuntamyllyssä 5.3. - ILMOITTAUDU 2.3. MENNESSÄ 02.03.2022
Hiihtolomalla ei harjoituksia 21.02.2022
Hae kesätyöhön leiriohjaajaksi 20.02.2022
NYU on päivittänyt tietosuojaselostettaan 17.02.2022
Vuosikokouskutsu 15.02.2022
PM-vauhdittomat - 14 mitalia 14.02.2022
Pm-vauhdittomat hypyt 13.2. Ilmoittaudu ajoissa. 07.02.2022
Seura-asujen tilaus 6.–20.2.2022 06.02.2022
Raimo Hormalainen on poissa 29.01.2022
Sääntömuutoskoulutus 28.2.2022 24.01.2022
JOULUTAUKO alkaa urheilukouluissa 11.12.2021
2021 Palkintogaala vietettiin Monikossa - palkitut 23.11.2021
Palkintogaala Monikossa 21.11. 05.11.2021
Kilpailukutsu: vauhdittomat hypyt 31.10. 19.10.2021
Syyslomalla ei harjoituksia 18.10.2021
NYU:n vuosikokous su 31.10.2021 klo 18.00 14.10.2021
Seuran tilastot päivitetty 14.10.2021
Lisenssien hankkiminen yleisurheilukaudelle 2021-2022 08.10.2021
Aikuisten yleisurheilukoulu talvikaudella 07.10.2021
Pääkaupunkiseudun kilpakävelyklinikat 07.10.2021
Seurapaitapäivä 28.9. - ole mukana 27.09.2021
Tuulisähkö-liigan ratkaisuviikko edessä 18.09.2021
Kunniakierros-Seurakisa-Wanhan Ajan maili - kaikki 15.9. 13.09.2021
Talven urheilukouluryhmien ilmoittautuminen on käynnissä 06.09.2021
NYU kuudes Seuracupin finaalissa 06.09.2021
Seuraa Seuracupin finaalia livenä 04.09.2021
NYU:n joukkue Pohjola Seuracupin finaalissa 03.09.2021
72 pm-mitalia - mahtava viikonloppu Riihimäellä 30.08.2021
Maria Kytölä taivutti viidenneksi Kalevan kisoissa 29.08.2021
Oskari Lehtoselle pronssia Kalaven kisoista 28.08.2021
Kalevan kisat – ennakkokatsaus 26.08.2021
Tuulisähkö-liigassa erittäin tiukkaa pistekamppailua 24.08.2021
Kolmas SM-viikonloppu - moniotteluista 6.sija 24.08.2021
Kunniakierros juostaan 15.9. Parkkimäessä 23.08.2021
Seuraleiri peruttu - osallistu piirileirille 20.08.2021
Aluemestaruuskilpailuista moukarimitaleja Rinnekareille 19.08.2021
4 mitalia Pm-junnuotteluista 15.08.2021
Seurakisa ja heitto- ja hyppykisa 18.8. Parkkimäessä - ilmoittaudu heti! 14.08.2021