Ajankohtaista

PM-viesti joukkuet ja kilpaiuluohjeet

Piirin mestaruus viesteissä kisaillaan tänä vuonna kahtena päivänä.
Keskiviikkona 19.8 Nummelassa ja Torstaina 20.8 Lohjalla

Joukkueiden kokoaminen on loppu suoralla ja joukkueet julkaistaan tällä sivulla viimeistään lauantaina. Nuorisovastaava Elina Paananen ilmoittaa joukkueet kisajärjestäjälle lauantaina. Tärkeää! Jos tunnet itsesi sairaaksi, etkä pääse osallistumaan, ole välittömästi yhteydessä Elina Paanaseen 040-5636864. Hän hälyttää sitten varajuoksian paikalle. Varajuoksiat ovat "hälytys valmiudessa" sairastumisien varalta, toki he saavat tulla kentälle kannustus joukkoihin näin halutessaan.

Keskiviikkona 19.8  kisat järjestetään Nummelan urheilukentällä kuoppanummentie 22. Saavu kentälle noin tuntia ennen lajin alkua. (Sukkulaaviestissä juoksevat klo.17.00, jos tekee tiukkaa niin, viimeistään 17.30 paikalla). Kentällä on seuralle nimetty paikka, johon tulette. Jokaiselle joukkueelle on nimetty oma huoltaja, hän vastaa joukkueen juoksujärjestyksen vahvistamisesta, alkuveryttelystä, vaihto harjoittelusta ja huoltaa joukkueen lähtöpaikalle. Etsi oma huoltajasi, kun saavut kentälle. Kisa-asuksi kelpaa seuran vaaleansininen tai sininen paita.

Alustava aikataulu ke 19.8

18.00 Sukkulaviesti
Sukkulaviestin palkintojenjako

18.30 T13 4 x 100m
18.40 P13 4 x 100m
18.50 T15 4 x 100m
19.00 P15 4 x 100m
19.10 T9 4 x 400m
19.20 P9 4 x 400m
19.35 T11 4 x 50m
19.45 P11 4 x 50m

Hienoa, että olet mukana juoksemassa NYU:n edustajana piirimestaruus viesteissä! 

9- sarja 8x40m sukkulaviesti      
Vaaleansininen  Sininen      
Jyri Korhonen Tristan Lumi    
Mira Montonen Pinja Lucas    
Lucas Uusi-Ristiniemi Aarni Heikkinen    
Sofia Vesterinen Elna Pihlajamäki    
Gloria Burakova Vili-Petteri Lammi      
Lotta Parvianen Aliisa Kemppainen      
Anna Ollikainen Eetu Pallaspuro      
Vivian Niemi Inka Pantsar      
Ansku Himanen Riitta Rättyä

 

   
T9 4x400m    
vaaleansininen sininen valkoinen
Mira Montonen Inka Pantsar Sofia Vesterinen
Anna Ollikainen Aliisa Kemppainen Gloria Burakova
Vivian Niemi Pinja Lucas Eevi Mäenpää
Lotta Parviainen Maya Lydman Elna Pihlajamäki
Varalla: Anni Alaverronen, Luna Uusi-Ristiniemi  
Anna Havanto Ansku Himanen Riitta Rättyä
P9 4x400m  
vaaleansininen  
Eetu Pallaspuro  
Severi Selvenius  
Aarni Heikkinen  
Jyri Korhonen  
Vara:   
Lassi Korhonen  
T11 4x 50m    
vaaleansininen sininen  
Onerva Pennonen Minja Toivanen  
Heta Mösö Heini Ruotsala  
Jenna Pyykkö Martta Mösö  
Liia Lehiö Peppi Lucas  
Varalla: Karoliina Patosaari    
Elina Paananen Annina Pennonen Anna Havanto
P11 4x50m  
vaaleansininen sininen
Otso Kivistö Jere Mourujärvi
Jere Paananen Paavo Jokitalo
Riku Korhonen Eelis Köpsi
Vesa Lyytinen Daniel Honkala
varalla: Lev Burakova  
Elina Paananen Annina Pennonen
P13 4x100m
vaaleansininen
Joona Paananen
Kasperi Kontola
Atte Kinnunen
Elmeri Lybeck
Elina Paananen
T15 4x100m  
vaaleansininen sininen
Isabella Edelman Oona Korhonen
Emma Lehtonen Meeri Laakkonen
Sanni Lehtonen Greta Laukala
Sara Parviainen Karoliina Patosaari
Toni Asikainen Lassi Korhonen
 
   

Torstaina 20.8 kisat järjestetään Lohjan urheilukentällä, Runokatu 1. Mennään samoilla ohjeilla kun yllä. Tuntia ennen paikalle ja oman huoltajan etsiminen kentälle tullessasi. 

Alustava aikataulu, torstai 20.8. LOHJA

17.30 T11 4x60m aj.
17.40 P11 4x60m aj.
17.50 T13 4x60m aj.
18.00 P13 4x60m aj.
18.20 T15 4x80m aj.
18.30 P15 4x80m aj.
18.50 T11 4x600m
19.05 P11 4x600m
19.20 T13 4x600m
19.35 P13 4x600m
19.50 T15 4x800m
20.05 P15 4x800m
T11 4x60m aj.    
Vaaleansininen sininen valkoinen
Jenna Pyykkö Pihla Peltoniemi Karoliina Patosaari
Heta Mösö Martta Mösö Heini Ruotsala
Liia Lehiö Peppi Lucas Sofia Vesterinen
Onerva Pennonen Minja Toivanen Mira Montonen
Elina Paananen Annina Pennonen

Anna Havanto

P11 4x60m aj.   
vaaleansininen sininen
Riku Korhonen Paavo Jokitalo
Jere Paananen Eelis Köpsi
Otso Kivistö Vesa Lyytinen
Topias Leinonen Jere Mourujärvi
Varalla: Olli Auranen,  Daniel Honkala
Elina Paananen

Annina Pennonen

T15 4x80m aj.
Emma Lehtonen
Sanni Lehtonen
Selma Mäenpää
Greta Laukala
Toni Asikainen
T11 4x600m  
vaaleansininen sininen
Onerva Pennonen Nella Pursiainen
Peppi Lucas Martta Mösö
Liia Lehiö Milla Pursiainen
Minja Toivanen Karoliina Patosaari
Vara: Pihla Peltoniemi,  Jenna Pyykkö
Elina Paananen Annina Pennonen
   
P11 4x600m  
vaaleansininen sininen
Topias Leinonen Eelis Köpsi
Jere Mourujärvi Otso Kivistö
Paavo Jokitalo Vesa Lyytinen
Riku Korhonen Daniel Honkala
Varalla: Jere Paananen  
Annina Pennonen Anna Havanto

T13 4x600m

Oona Korhonen
Pihla Jaakola-Siimes
Heta Mösö
Heini Ruotsala
Elina Paananen
P13 4x600m  
Jonne Mourujärvi  
Joona Paananen  
Anton Ylärakkola  
Otso Leinonen  
vara: Aarne Ryynänen, Jere Paananen  
Elina Paananen  
   
T15 4x800m  
Sara Parviainen  
Selma Mäenpää  
Greta Laukala  
Emma Lehtonen  
Toni Asikainen  
P15 4x800m
Rasmus Laapas
Kasperi Kemppainen
Emil Köpsi
Aapo Ruhanen
Toni Asikainen
Tuomarikoulutusta lokakuussa 23.09.2020
Kunniakierros ensi maanataina 14.9 08.09.2020
NYU seuracup finaaliin 04.09.2020
Talvikausi alkaa 19.10, ilmoittaudu mukaan! 04.09.2020
Silja Line seurakisa 4, ilmoittaudu mukaan! 31.08.2020
UUDY:n junnu- ja nuorisoleiri 8-16 vuotiaille 19.-20.9. 29.08.2020
Seurakisa 3 Klaukkalassa ilmoittaudu 22.08.2020
PM-viesti joukkueet ja kilpailuohjeet 19.08.2020
Seuranmestaruuskisat 17.8. Klaukkalassa 15.08.2020
Seuracup joukkue 11.8 Nummelaan 07.08.2020
Silja Line seurakisa 2, 6.8 Klaukkalassa, ilmoittaudu mukaan! 04.08.2020
Kunniakierros juostaan 14.9. 03.08.2020
Nurmijärven Yleisurheilu menestyy aluemestaruuskisoissa 29.07.2020
AM- ja SM-kisoihin ilmoittautuminen 21.07.2020
Tulokset: Silja Line Seurakisat 1 20.07.2020
UUDY:n pm-kisoihin ilmoittautuminen 20.07.2020
Nyt on aika viikkokisailla! 14.07.2020
Tue seuraa, ostamalla kannatustuotteita! 09.07.2020
Lajiklinikoita kesällä Klaukkalassa 08.06.2020
Maksuton I-tason tuomarikoulutus to 11.6. klo 17.30 07.06.2020
Kesäkuulle kaksi hyppykisaa Klaukkalaan 05.06.2020
Ryhmien infotilaisuudet 1.6, 3.6 ja 9.6 31.05.2020
Luento: Lihastasapainokartoituksen merkitys urheilijalle, 9.6. klo 17.15 29.05.2020
Tervetuloa ryhmään mukaan! 27.05.2020
Klaukkalan sprinttien kilpailuohjeet julkaistu 24.05.2020
Nyt seura-asut uudesta NYU Kaupasta! 19.05.2020
Kilparyhmien harjoitukset alkavat 17.05.2020
Sprintit ja moukarikisa 2.6. Klaukkalassa 17.05.2020
Liikuntaleikki- ja urheilukoulut alkaa 1.6 08.05.2020
Kesäleirit järjestetään Harjulassa tänä kesänä! 08.05.2020
Talviviikkokisasarjan palkintojen jako 17.5. 06.05.2020
Talviiviikkokisa 4 tulokset 06.05.2020
Aikuisten yleisurheilukoulu Klaukkalassa kesäkuussa 06.05.2020
Yleisurheiluohjaajatutkinto, ilmoittaudu 11.5 mennessä 05.05.2020
Lajinjohtajakoulutus siirtyy 18.04.2020
Kesäkautta koskeva tiedote 09.04.2020
Talvikauden harjoitukset päättyneet 27.03.2020
P/T15-14 SM-kisat myönnetty NYU:lle vuonna 2022 13.03.2020
Koronavirusohjeistusta 12.03.2020
Kevään yleisurheilukilpailuja peruttu 12.03.2020
NYU n vuosikokous 01.03.2020
Ilmoittaudu talviviikkokisa 4, 27.2 klo. 17.00 23.02.2020
Ilmoittautuminen kesän ryhmiin alkanut! 20.02.2020
Helmikuun 2020 yleisurheilukirje 18.02.2020
Seuraleiri 2020 Pajulahti, aikataulu 31.01.2020
Nyt seura-asuja tilaamaan 21.01.2020
Harjoitukset ulkona ti 14.1 13.01.2020
Talviviikkokisa 3 ilmoittaudu 13.01.2020
Loppuviikko (ke,to) urheilukoulut ulkona! 10.12.2019
Talviviikkokisa 1 ja 2 tulokset 03.12.2019
Nurmijärven Yleisurheilun seuraleiri 2020 03.12.2019
Viikkokisa 2 ilmoittaudu 20.11.2019
Oskari Lehtonen piirin paras 14.11.2019
Vauhdittomien tulokset 10.11.2019
PalkintoGaala 24 11 07.11.2019
NYU n vuosikokous 5.11.19 03.11.2019
NYU n vauhdittomat 7.11.19 03.11.2019
Talvivikkokisasarja alkaa ensiviikolla 21.10.2019
NYU:n vuositilastot julkaistu 21.10.2019
Talven ryhmät alkaa 30.9 18.09.2019
Ranking tilanne 2019 päivitetty 16.09.2019
Viikkokisa 5 tulokset 05.09.2019
Seurakisa 3 9, ilmoittaudu 29.08.2019
NYU seuracup finaaliin joukkue 29.08.2019
pm-kisat 24. - 25.8.19 23.08.2019
Seuranmestaruus kilpailut 20.8, lopullinen aikataulu 19.08.2019
Tule seuraleirille 4.-6.10. 15.08.2019
Uudyn pm-junnut 9-15-V 13.08.2019
Viikkokisa 4 tulokset 09.08.2019
Viikkokisa 4 ilmoittaudu 03.08.2019
Viikkokisa tulokset 1, 2, 3 01.08.2019
Seura cup 2 lopullinen joukkue 23.07.2019
Viikkokisa 3 26.6 Parkkimäessä 20.06.2019
Viikokisa 2 ilmoittaudu 17.06.2019
VIIKKOKISA 2 ja 3 päivämäärä muuttuu!! 09.06.2019
Seuracup 1 joukkue 11.6 PÄIVITETTY 08.06.2019
Pm-viesitijoukkueet 8 6 05.06.2019
Hippokisojen tulokset 03.06.2019
Klaukkalan Sprinttien tulokset 03.06.2019
Viikkokisa 1 3.6 Klaukkalassa 30.05.2019