Ajankohtaista

Seuracup 1. joukkue 11.6

NYU lähtee tavoittelemaan taas hyviä seuracup pisteitä hienolla joukkueella. Ensimmäisen osakilpailun joukkue on nyt kasassa. Yhteiskuljetus on järjestetty kilpailuihin. Aikataulu on erittäin tiukka, olkaa ajoissa, ei voida odottaa!!
Bussi aikataulu:
Nurmijärvi, Kirkonkylä bussiasema (Mahlamäentie 3) lähtö klo. 14.50
Klaukkala ABC kylmäasema (Lepsämäntie 1) klo. 15.20
Määränpää: Lohja (Runokau1), Harjun urheilukeskus (oletettu saapuminen klo. n. 16.20)
Paluu takaisin n. 21.15 samaa reittiä. Ilmoittaisitteko ystävällisesti minulle, ketkä tulevat omalla kyydillä kisoihin. 

Aikataulua ei ole vielä julkaistu, mutta tietojemme mukaan ensimmäinen laji alkaa klo. 17.00


Nuorisovastaava hoitaa ilmoittautumisen kisoihin 8.6.2019. P15 sarja kaipaa vielä täydennystä ja sitä täydennetään vielä mahdollisuuksien mukaan. Sairastapaukset pyydämme mahdollisimman nopeasti Elina Paanaselle 040-5636864.

P11                  
60m Peetu Malmström, Vesa Lyytinen          
1000m Topias Leinonen, Jere Mourujärvi          
Pituus Joona Paananen, Jere Paananen          
Kiekko Riku Korhonen              
4x 50m Otso Leinonen, Joona Paananen, Peetu Malmström, Jere Paananen    
  Jere Mourujärvi, Topias Leinonen, Riku Korhonen, Vesa Lyytinen    
T11                  
60m Jenna Pyykkö, Heta Mösö            
1000m Viiviliina Nurminen, Emma Liikkanen          
Pituus Liia Lehiö, Daniela Perklèn            
Kiekko Oona Korhonen              
4x 50m  Viiviliina Nurminen, Jenna Pyykkö, Oona Korhonen, Daniela Perklèn    
   Liia Lehiö, Emma Liikkanen, Heta Mösö, Onerva Pennonen      
T13 60m Nea Pyykkö, Elena Hämäläinen          
T13 1000m Sara Parviainen, Pihla Jaakola-Siimes          
T13 korkeus Emma Lehtonen, Milla Pihlava            
T13 keihäs Isabella Edelman, Sanni Lehtonen          
T134x100m Elena Hämäläinen, Emma Lehtonen, Nea Pyykkö, Sara Parviainen    
  Sanni Lehtonen, Milla Pihlava, Isabella Edelman, Pihla Jaakola-Siimes    
P13 60m Tuomas Teimonen          
P13 1000m Jonne Mourujärvi, Kasperi Kemppainen          
P13 korkeus Rasmus Laapas              
P13 keihäs Valtteri Vasama              
P13 4x100m Jonne Mourujärvi, Valtteri Vasama, Tuomas Teimonen, Rasmus Laapas, Kasperi Kemppainen
                   
T15 100m Venla Lehtonen, Thea Koulu            
T15 2000m Emmi Kotamäki, Inkaliina Nurminen              
T15 seiväs Greta Laukala, Selma Mäenpää          
T15 kuula Oona Ketomäki            
T15 4x100m Venla Lehtonen, Selma Mäenpää, Thea Koulu, Greta Laukala, Inkaliina Nurminen, Emmi Kotamäki  
                   
P15 100m Kasperi Kontola, Kaapo Malmström              
P15 2000m Anton Kemppi              
P15 seiväs Aapo Ruhanen                
P15 kuula Aatu Kangasniemi              
P15 4x100m Kasperi, Kaapo, Antton, Aapo                
                   
N17 200m Kajsa Henriksen            
N17 kolmiloikka Nea Kylmänen              
N17 kuula Jemina Saari              
                   
M17 200m Aleksi Hämäläinen              
M17 kolmiloikka Matias Ketomäki              
M17 kuula Mikko Huhta              
                   
                   


 

 

 

 

 

 

 

Tervetuloa ryhmään mukaan! 27.05.2020
Klaukkalan sprinttien kilpailuohjeet julkaistu 24.05.2020
Nyt seaura-asut uudesta NYU Kaupasta! 19.05.2020
Kilparyhmien harjoitukset alkavat 17.05.2020
Sprintit ja moukarikisa 2.6. Klaukkalassa 17.05.2020
Liikuntaleikki- ja urheilukoulut alkaa 1.6 08.05.2020
Kesäleirit järjestetään Harjulassa tänä kesänä! 08.05.2020
Talviviikkokisasarjan palkintojen jako 17.5. 06.05.2020
Talviiviikkokisa 4 tulokset 06.05.2020
Aikuisten yleisurheilukoulu Klaukkalassa kesäkuussa 06.05.2020
Yleisurheiluohjaajatutkinto, ilmoittaudu 11.5 mennessä 05.05.2020
Lajinjohtajakoulutus siirtyy 18.04.2020
Kesäkautta koskeva tiedote 09.04.2020
Talvikauden harjoitukset päättyneet 27.03.2020
P/T15-14 SM-kisat myönnetty NYU:lle vuonna 2022 13.03.2020
Koronavirusohjeistusta 12.03.2020
Kevään yleisurheilukilpailuja peruttu 12.03.2020
NYU n vuosikokous 01.03.2020
Ilmoittaudu talviviikkokisa 4, 27.2 klo. 17.00 23.02.2020
Ilmoittautuminen kesän ryhmiin alkanut! 20.02.2020
Helmikuun 2020 yleisurheilukirje 18.02.2020
Seuraleiri 2020 Pajulahti, aikataulu 31.01.2020
Nyt seura-asuja tilaamaan 21.01.2020
Harjoitukset ulkona ti 14.1 13.01.2020
Talviviikkokisa 3 ilmoittaudu 13.01.2020
Loppuviikko (ke,to) urheilukoulut ulkona! 10.12.2019
Talviviikkokisa 1 ja 2 tulokset 03.12.2019
Nurmijärven Yleisurheilun seuraleiri 2020 03.12.2019
Viikkokisa 2 ilmoittaudu 20.11.2019
Oskari Lehtonen piirin paras 14.11.2019
Vauhdittomien tulokset 10.11.2019
PalkintoGaala 24 11 07.11.2019
NYU n vuosikokous 5.11.19 03.11.2019
NYU n vauhdittomat 7.11.19 03.11.2019
Talvivikkokisasarja alkaa ensiviikolla 21.10.2019
NYU:n vuositilastot julkaistu 21.10.2019
Talven ryhmät alkaa 30.9 18.09.2019
Ranking tilanne 2019 päivitetty 16.09.2019
Viikkokisa 5 tulokset 05.09.2019
Seurakisa 3 9, ilmoittaudu 29.08.2019
NYU seuracup finaaliin joukkue 29.08.2019
pm-kisat 24. - 25.8.19 23.08.2019
Seuranmestaruus kilpailut 20.8, lopullinen aikataulu 19.08.2019
Tule seuraleirille 4.-6.10. 15.08.2019
Uudyn pm-junnut 9-15-V 13.08.2019
Viikkokisa 4 tulokset 09.08.2019
Viikkokisa 4 ilmoittaudu 03.08.2019
Viikkokisa tulokset 1, 2, 3 01.08.2019
Seura cup 2 lopullinen joukkue 23.07.2019
Viikkokisa 3 26.6 Parkkimäessä 20.06.2019
Viikokisa 2 ilmoittaudu 17.06.2019
VIIKKOKISA 2 ja 3 päivämäärä muuttuu!! 09.06.2019
Seuracup 1 joukkue 11.6 PÄIVITETTY 08.06.2019
Pm-viesitijoukkueet 8 6 05.06.2019
Hippokisojen tulokset 03.06.2019
Klaukkalan Sprinttien tulokset 03.06.2019
Viikkokisa 1 3.6 Klaukkalassa 30.05.2019
Hippo aikataulu ja osallistujat julkaistu 28.05.2019
Klaukkalan sprinttien aikataulu julkaistu 27.05.2019
SUL n kysely 26.05.2019
Kunniakierros - Tukijoiden kerääminen voi alkaa 21.05.2019
Torstaina 16 5 treenit tornimäessä 12.05.2019
Kevään seuralehti myös netissä 06.05.2019
Tulokset maastojuoksukisasta 16.4.19 05.05.2019
Kesäkausi alkaa! 02.05.2019
Talviviikkokisasarja 2019 päättyi mitalien jakoon. 02.05.2019
Hippo -kisoihin ilmoittautuminen 30.04.2019
Toukokuussa Yleisurheillaan Märkiössä 25.04.2019
Kesäleirit taas Harjulassa 25.04.2019
Ilmoittautuminen auki Kesän ryhmiin 25.04.2019
Kari Huhtala in memoriam 23.04.2019
Viikkokisa 8 ilmoittaudu 23.04.2019
Harjoitusryhmä muiden lajien harrastajille 12.04.2019
Rajamäen urheilukoulu peruttu 11.04.2019
Maantiejuoksut 2 4, ilmoittaudu 29.03.2019
Yhteislenkki peruttu 24.3 ja viikkoisat vasta 2.4 22.03.2019
NYU n vuosikokous 19.3.19 15.03.2019
Sinustako ohjaaja kesäurheilukouluun? 05.03.2019
Rajamäen urheilukoulu peruttu 7.3 03.03.2019
Talviviikokisa 6 ilmoittaudu 02.03.2019