Ajankohtaista

PM-viesti joukkueet 2017, ohjeita lähtijöille

Nurmijärven Yleisurheilu lähettää viestijoukkueita taistelemaan pm-mitaleista Riihimäelle 27.5.2017 klo.11.00 alkaen.

Sairastapauksissa oltava välittömästi yhteydessä nuorisovastaavaan (Elina Paananen 040-5636864) tai joukkueen huoltajaan. Joukkueiden huoltajat tekevät osallistumisen varmistukset ja juoksujärjestykset kirjallisesti kisakansliaan sarjojen T/P11 4 x 60 m aitaviestien osalta viimeistään klo 10:00 ja kaikkien muiden lajien osalta viimeistään 90 min ennen lajin alkua.     

Juoksioiden tulee olla paikalla tunti ennen lajin alkua: T/P11 sarja klo. 10.00, T/P13 klo.10.30, T/P15 klo.11.30, T/P9 klo.11.30

PM- viestit juostaan: Peltosaaren kenttä, Hj. Elomaan katu 6, Riihimäki

AIKATAULU - alustava
11:00	T11	4 x 60 m aj
11:15	P11	4 x 60 m aj
11:30	T13	4 x 60 m aj
11:50	P13	4 x 60 m aj
12:10	T15 	4 x 80 m aj
12:15	P15	4 X 80 m aj
Palkintojenjako
12:30	T/P 9	Sukkulaviesti 8 x 40 m
		(nurmikolla)
Palkintojenjako
13:00	T11	4 x 50 m
13:15	P11	4 x 50 m
13:30	T13	4 x 100 m
13.45	P13	4 x 100 m
13:55	T15	4 x 100 m
14:05	P15	4 x 100 m
Palkintojen jako
14:20	T9	4 x 400 m
14:35	P9	4 x 400 m
14:50	T11	4 x 600 m
15:05	P11	4 x 600 m
15:20	T13	4 x 600 m
15:35	P13	4 x 600 m
15.50	T15	4 x 800 m
16:05	P15	4 x 800 m
Palkintojenjako

Nurmijärven Yleisurheilun PM-viesti joukkueet 2017


T/P 9 Sukkula 8x40m

 MUSTA

SININEN

VALKOINEN

Joona Paananen

Vesa Lyytinen

Milla Louhivuori

Viiviliina Nurminen

Kerttu Saari

Jere Mourujärvi

Sylvester Ketonen

Aarne Ryynänen

Lotta Ylinen

Anni Murole

Kaisla Jaakola-Siimes

Riku Korhonen

Oona Korhonen

Eino Lahti

Jenna Ylinen

Jenna Pyykkö

Vera Ahlfors

Tia Virkonmaa

Mikael Koski

Emma Liikkanen

Jyri Korhonen

Jere Paananen

Amelia Hjelt

Lotta Parviainen

varalla: Vesa Lyytinen

Varalla: Milla Louhivuori

Varalla: Luminea Hjelt

Huoltaja: Elina Paananen

Huoltaja: Teija Ahlfors

Huoltaja: Riitta Rättyä

 

T 9 4x400m                                                                               P 9 4x400m

MUSTA

SININEN

MUSTA

SININEN

Viiviliina Nurminen

Vera Ahlfors

Sylvester Ketonen

Eino Lahti

Jenna Pyykkö

Kaisla Jaakola-Siimes

Jere Paananen

Aarne Ryynänen

Oona Korhonen

Lotta Ylinen

Vesa Lyytinen

Riku Korhonen

Anni Murole

Kerttu Saari

Joona Paananen

Jere Mourujärvi

varalla: Vera Ahlfors

varalla: Amelia Hjelt

varalla: Eino Lahti

varalla: ?

Huoltaja:Elina Paananen

Huoltaja: Teija Ahlfors

Huoltaja:Elina Paananen

Huoltaja: Teija Ahlfors

 

T 11 4 x 50m                                                                                          

MUSTA

SININEN

VALKOINEN

Charlotte Kajander

Emma Lehtonen

Pihja Jaakola-Siimes

Sara Ahlfors

Pihla Kuoppala

Isabella Edelman

Sarla Kakkola

Nea Pyykkö

Siiri Eklund

Sanni Lehtonen

Sara Parviainen

Milla Röytiö

varalla:Sara Parviainen

varalla: Sylvia Vuokila

varalla: Sylvia Vuokila

Huoltaja: Marjo Kajander

Huoltaja: Riitta Rättyä

Huoltaja: Petri Paananen

 

T11 4 x 60m aj.

MUSTA

SININEN

Charlotte Kajander

Emma Lehtonen

Sara Ahlfors

Pihla Jaakola-Siimes

Sarla Kakkola

Nea Pyykkö

Sanni Lehtonen

Sara Parviainen

varalla: Sara Parviainen

varalla: Siiri Eklund

Huoltaja: Mikko Pöllänen

Huoltaja: Marjo Kajander

 

 

T11 4x600m

MUSTA

SININEN

VALKOINEN

Sara Ahlfors

Pihla Jaakola-Siimes

Sylvia Vuokila

Sara Parviainen

Sanni Lehtonen

Isabella Edelman

Charlotte Kajander

Pihla Kuoppala

Milla Röytiö

Sarla Kakkola

Emma Lehtonen

Nea Pyykkö

varalla: Pihla Jaakola-Siimes

varalla: Sylvia Vuokila

varalla: Siiri Eklund

Huoltaja: Marjo Kajander

Huoltaja: Riitta Rättyä

Huoltaja: Petri Paananen

 

P11 4x50m                                                                 P11 4x60m aj.                              P11 4x600m

MUSTA

MUSTA

MUSTA

Luukas Lahti

Luukas Lahti

Tuomas Teimonen

Tuomas Teimonen

Tuomas Teimonen

Aapo Ruhanen

Eero Laine

Eero Laine

Kasperi Kemppainen

Roni Heikkonen

Roni Heikkonen

Luukas Lahti

varalla: Kasperi Kemppainen

varalla: Kasperi Kemppainen

varalla: Eero Lainen

Huoltaja: Ari Lahti

Huoltaja: Ari Lahti

Huoltaja: Ari Lahti

 

T 13 4x100m                                                 T13 4x60m aj.                                             T13 4x600m

MUSTA

MUSTA

MUSTA

Vaula Pispala

Vaula Pispala

Vaula Pispala

Selma Mäenpää

Inkaliina Nurminen

Inkaliina Nurminen

Inkaliina Nurminen

Selma Mäenpää

Thea Koluh

Thea Kolu

Greta Laukala

Greta Laukala

varalla: Greta Laukala

varalla: Thea Kolu

varalla: Selma Mäenpää

Huoltaja: Mikko Pöllänen

Huoltaja: Mikko Pöllänen

Huoltaja: Mikko Pöllänen

                                                                            

T/P 15 sarjan huoltaja: Ari Ketomäki
Joukkueet ja juoksu järjestys vahvistetaan paikan päällä.

T15 4x80aj
Janette Lohilahti, Nea Kylmänen, Jenni Kallioniemi, Essi Kärhä, Jemina Saari, Vilja Pispala, Kajsa Henriksén, Emmi Pulkkinen

T15 4x100m (2 joukkuetta)
Janette Lohilahti, Nea Kylmänen, Jenni Kallioniemi, Essi Kärhä, Jemina Saari, Vilja Pispala, Kajsa Henriksén, Emmi Pulkkinen, Sanni Kaarila, Heidi Velling

T15 4x800m
Janette Lohilahti, Nea Kylmänen, Jenni Kallioniemi, Essi Kärhä, Jemina Saari, Vilja Pispala, Kajsa Henriksén, Emmi Pulkkinen, Sanni Kaarila

P15 4x80aj
Matias Ketomäki, Samu Käyhkö, Sauli Mokkila, Aapo Roininen, Saku Roivainen, Aku Rissanen, Samu Käyhty

P15 4x100m
Matias Ketomäki, Samu Käyhkö, Sauli Mokkila, Aapo Roininen, Saku Roivainen, Aku Rissanen, Samu Käyhty

P15 4x800m
Matias Ketomäki, Samu Käyhkö, Sauli Mokkila, Aapo Roininen, Saku Roivainen, Aku Rissanen, Samu Käyhty

 

Tue seuraa, ostamalla kannatustuotteita! 09.07.2020
Lajiklinikoita kesällä Klaukkalassa 08.06.2020
Maksuton I-tason tuomarikoulutus to 11.6. klo 17.30 07.06.2020
Kesäkuulle kaksi hyppykisaa Klaukkalaan 05.06.2020
Ryhmien infotilaisuudet 1.6, 3.6 ja 9.6 31.05.2020
Luento: Lihastasapainokartoituksen merkitys urheilijalle, 9.6. klo 17.15 29.05.2020
Tervetuloa ryhmään mukaan! 27.05.2020
Klaukkalan sprinttien kilpailuohjeet julkaistu 24.05.2020
Nyt seura-asut uudesta NYU Kaupasta! 19.05.2020
Kilparyhmien harjoitukset alkavat 17.05.2020
Sprintit ja moukarikisa 2.6. Klaukkalassa 17.05.2020
Liikuntaleikki- ja urheilukoulut alkaa 1.6 08.05.2020
Kesäleirit järjestetään Harjulassa tänä kesänä! 08.05.2020
Talviviikkokisasarjan palkintojen jako 17.5. 06.05.2020
Talviiviikkokisa 4 tulokset 06.05.2020
Aikuisten yleisurheilukoulu Klaukkalassa kesäkuussa 06.05.2020
Yleisurheiluohjaajatutkinto, ilmoittaudu 11.5 mennessä 05.05.2020
Lajinjohtajakoulutus siirtyy 18.04.2020
Kesäkautta koskeva tiedote 09.04.2020
Talvikauden harjoitukset päättyneet 27.03.2020
P/T15-14 SM-kisat myönnetty NYU:lle vuonna 2022 13.03.2020
Koronavirusohjeistusta 12.03.2020
Kevään yleisurheilukilpailuja peruttu 12.03.2020
NYU n vuosikokous 01.03.2020
Ilmoittaudu talviviikkokisa 4, 27.2 klo. 17.00 23.02.2020
Ilmoittautuminen kesän ryhmiin alkanut! 20.02.2020
Helmikuun 2020 yleisurheilukirje 18.02.2020
Seuraleiri 2020 Pajulahti, aikataulu 31.01.2020
Nyt seura-asuja tilaamaan 21.01.2020
Harjoitukset ulkona ti 14.1 13.01.2020
Talviviikkokisa 3 ilmoittaudu 13.01.2020
Loppuviikko (ke,to) urheilukoulut ulkona! 10.12.2019
Talviviikkokisa 1 ja 2 tulokset 03.12.2019
Nurmijärven Yleisurheilun seuraleiri 2020 03.12.2019
Viikkokisa 2 ilmoittaudu 20.11.2019
Oskari Lehtonen piirin paras 14.11.2019
Vauhdittomien tulokset 10.11.2019
PalkintoGaala 24 11 07.11.2019
NYU n vuosikokous 5.11.19 03.11.2019
NYU n vauhdittomat 7.11.19 03.11.2019
Talvivikkokisasarja alkaa ensiviikolla 21.10.2019
NYU:n vuositilastot julkaistu 21.10.2019
Talven ryhmät alkaa 30.9 18.09.2019
Ranking tilanne 2019 päivitetty 16.09.2019
Viikkokisa 5 tulokset 05.09.2019
Seurakisa 3 9, ilmoittaudu 29.08.2019
NYU seuracup finaaliin joukkue 29.08.2019
pm-kisat 24. - 25.8.19 23.08.2019
Seuranmestaruus kilpailut 20.8, lopullinen aikataulu 19.08.2019
Tule seuraleirille 4.-6.10. 15.08.2019
Uudyn pm-junnut 9-15-V 13.08.2019
Viikkokisa 4 tulokset 09.08.2019
Viikkokisa 4 ilmoittaudu 03.08.2019
Viikkokisa tulokset 1, 2, 3 01.08.2019
Seura cup 2 lopullinen joukkue 23.07.2019
Viikkokisa 3 26.6 Parkkimäessä 20.06.2019
Viikokisa 2 ilmoittaudu 17.06.2019
VIIKKOKISA 2 ja 3 päivämäärä muuttuu!! 09.06.2019
Seuracup 1 joukkue 11.6 PÄIVITETTY 08.06.2019
Pm-viesitijoukkueet 8 6 05.06.2019
Hippokisojen tulokset 03.06.2019
Klaukkalan Sprinttien tulokset 03.06.2019
Viikkokisa 1 3.6 Klaukkalassa 30.05.2019
Hippo aikataulu ja osallistujat julkaistu 28.05.2019
Klaukkalan sprinttien aikataulu julkaistu 27.05.2019
SUL n kysely 26.05.2019
Kunniakierros - Tukijoiden kerääminen voi alkaa 21.05.2019
Torstaina 16 5 treenit tornimäessä 12.05.2019
Kevään seuralehti myös netissä 06.05.2019
Tulokset maastojuoksukisasta 16.4.19 05.05.2019
Kesäkausi alkaa! 02.05.2019
Talviviikkokisasarja 2019 päättyi mitalien jakoon. 02.05.2019
Hippo -kisoihin ilmoittautuminen 30.04.2019
Toukokuussa Yleisurheillaan Märkiössä 25.04.2019
Kesäleirit taas Harjulassa 25.04.2019
Ilmoittautuminen auki Kesän ryhmiin 25.04.2019
Kari Huhtala in memoriam 23.04.2019
Viikkokisa 8 ilmoittaudu 23.04.2019
Harjoitusryhmä muiden lajien harrastajille 12.04.2019
Rajamäen urheilukoulu peruttu 11.04.2019