Ajankohtaista

NYU:n Palkintogaala vietettiin 27.11 Perttulan Rientolassa.

Tapatuma keskittyi muistamisiin ja kauden palkintojen jakamiseen. (He, jotka eivät paikalle päässet, voivat kysellä palkintoja nuorisovastaava Elina Paanaselta)

Kuvia

Palkitut

Viikkokisojen palkittavat

5 kisassa käyneet (yhteensä 25):

T/P 2009 ja nuoremmat: Jenna Pyykkö, Jenna Ylinen, Vera Ahlfors, Kaisla Jaakola-Siimes, Salla Jaakola-Siimes, Regina Rekola, Jere Paananen, Elmeri Pajasmaa, Stefan Virolainen

T/P2008: Viiviliina Nurminen, Oona Korhonen, Emma Lybeck, Joona Paananen,

T/P2007: Sarla Kakkola, Nea Pyykkö, Pihla Jaakola-Siimes, Sanni Virolainen, Elmeri Lybeck, Martti Rekola

T/P 2006: Sanni Lehtonen, Emma Lehtonen, Luukas Lahti

T/P 2005: Thea Kolu

T/P 2004: Venla Lehtonen, Inkaliina Nurminen

4 kisassa käyneet (yhteensä 34):

T/P 2009 ja nuoremmat: Milla Louhivuori, Emma Paananen, Raakkel Rekola, Eino Erkkilä, Jere Mourujärvi, Matias Samanen, Riku Korhonen, Lassi Lybeck, Jyri Korhonen, Eino Lahti

T/P 2008: Sarah Kolu, Alexandra Erikson, Iisa Hyyti, Liina Forström, Aarne Ryynänen

T/P 2007: Minni Tuppura, Jonne Mourujärvi, Niklas Kapanen, Eetu Kallioniemi

T/P 2006: Sara Parviainen, Pinja Kylmänen, Sara Ahlfors, Isabella Edelman, Charlotte Kajander, Valtteri Vasama, Oskari Huppunen, Tuomas Teimonen, Juho Auranen, Aapo Ruhanen, Akseli Hyyti

T/P 2005: Anniina Forström

T/P 2004: Anni Auranen, Kerttu Kilpelä, Salla Hyvönen

Sarjojen parhaat urheilijat

P9                        Taavi Lopperi                              

P10                      Luukas Lahti                                

P11                      Jami Saari                                     

P12                      Emil Laine                                     

P13                      Samu Käyhty                               

P14                      Matias Ketomäki                       

P15                      Santtu Kotamäki                        

T9                        Sarla Kakkola                               

T10                      Charlotte Kajander                   

T11                      Selma Mäenpää                        

T12                      Venla Lehtonen                         

T13                      Vilja Pispala                                 

T14                      Essi Kärhä                                                                    

T15                      Erin Karjalahti                                                          

N17                     Kati Rinnekari                                                          

N19                     Pinja Porokari                             

N22                     Tiina Rinnekari                            

M17                    Matias Meriläinen                    

M19                    Oskari Lehtonen                        

M22                    ei ketään         

M/N                   Severi Aalto                                 

B-pikari

Matias Meriläinen / 3000m ja 1500m

Minja Nurminen / moukari

Erin Karjalahti / 3-loikka

Parhaat urheilijat 2014

Vuoden poikaurheilija                                          Santtu Kotamäki

Vuoden tyttöurheilija                                           Erin Karjalahti

Vuoden tsemppari                                                 Oskari Kaarila

Vuoden tulokas                                                       Samu Käyhkö

Vuoden kehittyjä                                                    Janette Lohilahti

Vuoden urheilija                                                     Heli Rinnekari

Vuoden veteraaniurheilija                                  Riitta Rahkila

Muut palkittavat

Vuoden valmentaja                                               Hannu Rinnekari

Vuoden toimitsija                                                   Raine Ahlfors

Vuoden yhteistyökumppani                              Nurmijärven Kunta

Kunniakierrospalkinto                                           Paavo Teräväinen

Seuran viiri                                                                 Lauri Laine

Seuran viiri                                                                 Maarit Vaittinen

 

Tietovisa

Tietovisa 2016: kysymykset vastauksineen

Palkintogaalan tietovisaan saimme 45 vastausta. Tiedon taso oli huikaiseva. Peräti neljä osallistujaa vastasi kaikkiin kymmeneen kysymykseen oikein ja kahdella oli yhdeksässä kohdassa oikea vastaus. Tietoa siis oli joko valmiina tai tiedon hankinta oli hyvin hallussa. Sen helpottamiseksi Rientolan salin ovenpieleen oli tuotu nippu tuoreimman seuralehden kappaleita.

Aiempien vuosien menestyjä ja vuoden valmentajanakin kunnostautunut Hannu Rinnekari sortui kahteen  helpohkoon virheeseen ja jätettiin kylmästi  palkinnotta. Kati piti kuitenkin tittelin (jaetun) perheessä ja kirkasti viime vuoden hopean kullaksi. Toisen vakiotietäjän Laurin kuntopiikki osui kohdalleen ja isän vanavedessä Eemil nappasi  Laineen perheeseen tuplavoiton. Leevi ei tuottanut isälleen pettymystä vastaten oikein myös kysymykseen nro 2.

Keskiarvo pisteissä oli 6,7 ja mediaani 7. Tässä parhaat:

10p                      Eemil Laine, Lauri Laine, Leevi Leskelä, Kati Rinnekari
9p                        Kimmo Kemppainen, Elina Kotamäki,
8p                        Laila Ihalainen-Kaarila, Petri Paananen, Hannu Rinnekari
7p                        16 kpl
6p                        9 kpl
5p                        7 kpl
4p                        4 kpl

Palkitsemme 10 ja 9 pistettä saaneet ja otamme heihin yhteyttä erikseen. Visaa koskevat tiedustelut (esim. omat pisteet):
tapani.markkula@kolumbus.fi

Tervetuloa ryhmään mukaan! 27.05.2020
Klaukkalan sprinttien kilpailuohjeet julkaistu 24.05.2020
Nyt seaura-asut uudesta NYU Kaupasta! 19.05.2020
Kilparyhmien harjoitukset alkavat 17.05.2020
Sprintit ja moukarikisa 2.6. Klaukkalassa 17.05.2020
Liikuntaleikki- ja urheilukoulut alkaa 1.6 08.05.2020
Kesäleirit järjestetään Harjulassa tänä kesänä! 08.05.2020
Talviviikkokisasarjan palkintojen jako 17.5. 06.05.2020
Talviiviikkokisa 4 tulokset 06.05.2020
Aikuisten yleisurheilukoulu Klaukkalassa kesäkuussa 06.05.2020
Yleisurheiluohjaajatutkinto, ilmoittaudu 11.5 mennessä 05.05.2020
Lajinjohtajakoulutus siirtyy 18.04.2020
Kesäkautta koskeva tiedote 09.04.2020
Talvikauden harjoitukset päättyneet 27.03.2020
P/T15-14 SM-kisat myönnetty NYU:lle vuonna 2022 13.03.2020
Koronavirusohjeistusta 12.03.2020
Kevään yleisurheilukilpailuja peruttu 12.03.2020
NYU n vuosikokous 01.03.2020
Ilmoittaudu talviviikkokisa 4, 27.2 klo. 17.00 23.02.2020
Ilmoittautuminen kesän ryhmiin alkanut! 20.02.2020
Helmikuun 2020 yleisurheilukirje 18.02.2020
Seuraleiri 2020 Pajulahti, aikataulu 31.01.2020
Nyt seura-asuja tilaamaan 21.01.2020
Harjoitukset ulkona ti 14.1 13.01.2020
Talviviikkokisa 3 ilmoittaudu 13.01.2020
Loppuviikko (ke,to) urheilukoulut ulkona! 10.12.2019
Talviviikkokisa 1 ja 2 tulokset 03.12.2019
Nurmijärven Yleisurheilun seuraleiri 2020 03.12.2019
Viikkokisa 2 ilmoittaudu 20.11.2019
Oskari Lehtonen piirin paras 14.11.2019
Vauhdittomien tulokset 10.11.2019
PalkintoGaala 24 11 07.11.2019
NYU n vuosikokous 5.11.19 03.11.2019
NYU n vauhdittomat 7.11.19 03.11.2019
Talvivikkokisasarja alkaa ensiviikolla 21.10.2019
NYU:n vuositilastot julkaistu 21.10.2019
Talven ryhmät alkaa 30.9 18.09.2019
Ranking tilanne 2019 päivitetty 16.09.2019
Viikkokisa 5 tulokset 05.09.2019
Seurakisa 3 9, ilmoittaudu 29.08.2019
NYU seuracup finaaliin joukkue 29.08.2019
pm-kisat 24. - 25.8.19 23.08.2019
Seuranmestaruus kilpailut 20.8, lopullinen aikataulu 19.08.2019
Tule seuraleirille 4.-6.10. 15.08.2019
Uudyn pm-junnut 9-15-V 13.08.2019
Viikkokisa 4 tulokset 09.08.2019
Viikkokisa 4 ilmoittaudu 03.08.2019
Viikkokisa tulokset 1, 2, 3 01.08.2019
Seura cup 2 lopullinen joukkue 23.07.2019
Viikkokisa 3 26.6 Parkkimäessä 20.06.2019
Viikokisa 2 ilmoittaudu 17.06.2019
VIIKKOKISA 2 ja 3 päivämäärä muuttuu!! 09.06.2019
Seuracup 1 joukkue 11.6 PÄIVITETTY 08.06.2019
Pm-viesitijoukkueet 8 6 05.06.2019
Hippokisojen tulokset 03.06.2019
Klaukkalan Sprinttien tulokset 03.06.2019
Viikkokisa 1 3.6 Klaukkalassa 30.05.2019
Hippo aikataulu ja osallistujat julkaistu 28.05.2019
Klaukkalan sprinttien aikataulu julkaistu 27.05.2019
SUL n kysely 26.05.2019
Kunniakierros - Tukijoiden kerääminen voi alkaa 21.05.2019
Torstaina 16 5 treenit tornimäessä 12.05.2019
Kevään seuralehti myös netissä 06.05.2019
Tulokset maastojuoksukisasta 16.4.19 05.05.2019
Kesäkausi alkaa! 02.05.2019
Talviviikkokisasarja 2019 päättyi mitalien jakoon. 02.05.2019
Hippo -kisoihin ilmoittautuminen 30.04.2019
Toukokuussa Yleisurheillaan Märkiössä 25.04.2019
Kesäleirit taas Harjulassa 25.04.2019
Ilmoittautuminen auki Kesän ryhmiin 25.04.2019
Kari Huhtala in memoriam 23.04.2019
Viikkokisa 8 ilmoittaudu 23.04.2019
Harjoitusryhmä muiden lajien harrastajille 12.04.2019
Rajamäen urheilukoulu peruttu 11.04.2019
Maantiejuoksut 2 4, ilmoittaudu 29.03.2019
Yhteislenkki peruttu 24.3 ja viikkoisat vasta 2.4 22.03.2019
NYU n vuosikokous 19.3.19 15.03.2019
Sinustako ohjaaja kesäurheilukouluun? 05.03.2019
Rajamäen urheilukoulu peruttu 7.3 03.03.2019
Talviviikokisa 6 ilmoittaudu 02.03.2019