Ajankohtaista

 

Viikkokkisa 1. 6.6.2016 Klaukkala - TULOKSET

Netin kautta ilmoittautuneita yhteensä 76 urheilijaa

Tyttöjä 56,6% ja Poikia 43,4%

Ikäjakauma: 2004 syntyneet 9,2%, 2005 5,3%, 2006 26,3%, 2007 10,5%, 2008 15,8%, 2009 21,1%, 2010 3,9%, 2011 6,6%, 2012 1,3 %

 

T11 60m      
Sija  Sarake1 Sarake2 Sarake3 Käsiaika
1 Jenny Rahkila 2006 9,85
2 Thea Kolu 2005 9,88
3 Vaula Pispala 2005 9,97
4 Sara Ahlfors 2006 10,44
5 Anniina Forsström 2005 10,56
6 Sanni Lehtonen 2006 10,79
7 Oona Ketomäki 2005 10,84
8 Emma Lehtonen 2006 10,91
9 Elsa Valkonen 2006 11,59
10 Isabella Edelman 2006 11,72
         
P11 60m      
Sija Sarake1 Sarake2 Sarake3 Käsiaika
1 Luukas Lahti 2006 9,44
2 Valtteri Vasama 2006 9,63
3 Oskari Huppunen 2006 9,78
4 Jami Saari 2005 9,84
5 Tuomas Teimonen 2006 9,88
6 Juho Auranen 2006 10,37
7 Kalle Murole 2006 10,66
8 Eero Laine 2006 10,72
9 Aapo Ruhanen 2006 11,25
10 Roni Sundholm 2006 11,28
11 Rasmus Laapas 2006 11,3
12 Onni Lehtikallio 2006 11,31
13 Jaako Kataja 2006 11,35
14 Kasperi Kemppainen 2006 11,41
15 Akseli Hyyti 2006 11,66
16 Matias Wilkman 2006 11,75
17 Konsta Arola 2006 11,78
         
T12 60m      
Sija Sarake1 Sarake2 Sarake3 Sarake5
1 Venla Lehtonen 2004 8,38
2 Inkaliina Nurminen 2004 9,22
3 Salla Hyvönen 2004 9,43
4 Anni Auranen 2004 9,88
5 Milja Lipponen 2004 10,43
6 Kerttu Kilpeläinen 2004 10,53
7 Milja Sundholm 2004 10,87
         
P12 60m      
Sija Sarake1 Sarake2 Sarake3 Käsiaika
1 Eemil Laine 2004 9,22
         
T11 Kuula 2kg       
Sija Sarake1 Sarake2 Sarake3 Tulos 1
1 Oona Ketomäki 2005 8,14
2 Anniina Forsström 2005 6,55
3 Thea  Kolu 2005 6,55
4 Jenny Rahkila 2006 6,42
5 Vaula Pispala 2005 5,57
6 Emma Lehtonen 2006 5,12
7 Sanni Lehtonen 2006 4,91
8 Sara Ahlfors 2006 4,65
9 Isabella Edelman 2006 4,37
10 Elsa Valkonen 2006 3,89
         
P11 Kuula 2,5kg    
Sija Sarake1 Sarake2 Sarake3 Tulos 1
1 Valtteri Vasama 2006 6,59
2 Jami Saari 2005 5,98
3 Luukas Lahti 2006 5,53
4 Kalle Murole  2006 5,27
5 Juho  Auranen 2006 5,16
6 Roni Sundholm 2006 5,15
6 Tuomas Teimonen 2006 5,15
8 Matias Wilkman 2006 4,77
9 Eero Laine 2006 4,72
10 Rasmus Laapas 2006 4,09
11 Jaako Kataja 2006 3,95
12 Aapo Ruhanen 2006 3,86
13 Akseli Hyyti 2006 3,75
14 Konsta Arola 2006 3,25
15 Kasperi Kemppainen 2006 2,96
         
T12 Kuula 2,5kg     
Sija Sarake1 Sarake2 Sarake3 Tulos 1
1 Kerttu Kilpeläinen 2004 7,56
2 Venla Lehtonen 2004 7,48
3 Inkaliina Nurminen 2004 6,09
4 Milja Lipponen 2004 5,62
5 Salla Hyvönen 2004 5,08
6 Anni Auranen 2004 4,52
7 Milja Sundholm 2004 4,23
         
P12 Kuula 3kg      
Sija  Sarake1 Sarake2 Sarake3 Tulos 1
1 Eemil Laine 2004 6,11
         
         
T9  40m        
Sija Sarake1 Sarake2 Sarake3 Käsiaika
1 Sarla Kakkola 2007 7,18
2 Nea Pyykkö 2007 7,22
3 Jessi Nenonen 2008 7,38
4 Viiviliina Nurminen 2008 7,47
5 Sarah  Kolu 2008 7,5
6 Minni Tuppura 2007 7,66
7 Liina Forsström 2008 7,72
8 Anni Murole 2008 7,75
9 Alexandra Eriksson 2008 8,06
10 Pihla Jaakola-Siimes 2007 8,12
11 Oona Korhonen 2008 8,15
12 Kukka-Emilia Kuvanto 2008 8,16
13 Klaara  Pursiainen 2007 8,25
14 Karola Vähäviita 2008 8,38
15 Emma Lybeck 2008 8,53
16 Sanni Virolainen 2007 8,62
17 Iisa Hyyti 2008 8,94
18 Aino Ruhanen 2008 9,03
         
P9  40m        
Sija Sarake1 Sarake2 Sarake3 Käsiaika
1 Joona Paananen 2008 7,53
2 Elja Lesonen 2008 7,87
3 Elmeri Lybeck 2007 7,9
4 Martti  Rekola 2007 7,93
5 Jonne  Mourujärvi 2007 8,16
6 Aarne Ryynänen 2008 8,25
7 Eetu Kallioniemi 2007 8,78
         
T9 Pituushyppy        
Sija Sarake1 Sarake2 Sarake5 Tulos 1
1 Sarla Kakkola 2007 3,21
2 Viiviliina Nurminen 2008 2,81
3 Nea Pyykkö 2007 2,81
4 Minni Tuppura 2007 2,74
5 Klaara  Pursiainen 2007 2,74
6 Jessi Nenonen 2008 2,72
7 Anni Murole 2008 2,68
8 Sarah Kolu 2008 2,68
9 Oona Korhonen 2008 2,57
10 Liina Forsström 2008 2,52
11 Pihla Jaakola-Siimes 2007 2,4
12 Sanni Virolainen 2007 2,36
13 Alexandra Eriksson 2008 2,34
14 Kukka-Emilia Kuvanto 2008 2,2
15 Aino Ruhanen 2008 2,19
16 Karola Vähäviita 2008 2,09
17 Iisa Hyyti 2008 2,03
18 Emma Lybeck 2008 1,63
         
P9 Pituushyppy       
Sija Sarake1 Sarake2 Sarake5 Tulos 1
1 Joona Paananen 2008 2,8
2 Elmeri Lybeck 2007 2,75
3 Jonne  Mourujärvi 2007 2,7
4 Eetu Kallioniemi 2007 2,58
5 Elja Lesonen 2008 2,52
6 Martti  Rekola 2007 2,47
7 Aarne Ryynänen 2008 2,29
         
         
T7 ja nuoremmat 40m     
Sija Sarake1 Sarake2 Sarake3 Käsiaika
1 Jenna Pyykkö 2009 7,84
2 Jenna Ylinen 2009 8,68
3 Vera Ahlfors 2010 8,69
4 Kaisla Jaakola-Siimes 2009 8,91
5 Milla Louhivuori 2009 9,16
6 Eeva Nurminen 2009 10,28
7 Salla Jaakola-Siimes 2011 10,4
8 Regina  Rekola 2011 10,75
9 Iina Dahl 2011 13,88
         
P7 ja nuoremmat 40m     
Sija Sarake1 Sarake2 Sarake3 Käsiaika
1 Jere Paananen 2009 7,69
2 Mikael Koski 2009 7,75
3 Pele Ahola 2009 7,96
4 Dominic Korkeakoski 2009 8,28
5 Jere Mourujärvi 2009 8,53
6 Elmeri Pajasmaa 2009 8,68
7 Matias Samanen 2009 8,69
8 Riku Korhonen 2010 9
9 Stefan Virolainen 2009 9,44
10 Eelis Lehmuslehti 2009 9,56
11 Lassi Lybeck 2010 9,94
12 Jyri Korhonen 2012 11,53
         
T7 ja nuoremmat Pituushyppy     
Sija Sarake1 Sarake2 Sarake3 Tulos 1
1 Jenna Pyykkö 2009 2,36
2 Vera Ahlfors 2010 2,27
3 Kaisla Jaakola-Siimes 2009 2,2
4 Milla Louhivuori 2009 1,92
5 Jenna Ylinen 2009 1,92
6 Regina  Rekola 2011 1,81
7 Eeva Nurminen 2009 1,8
8 Iina Dahl 2011 1,67
9 Salla Jaakola-Siimes 2011 1,66
         
P7 ja nuoremmat Pituushyppy     
Sija Sarake1 Sarake2 Sarake3 Tulos 1
1 Jere Paananen 2009 2,77
2 Elmeri Pajasmaa 2009 2,75
3 Dominic Korkeakoski 2009 2,36
4 Jere Mourujärvi 2009 2,34
5 Pele Ahola 2009 2,34
6 Mikael Koski 2009 2,33
7 Riku Korhonen 2010 2,24
8 Eelis Lehmuslehti 2009 2,11
9 Matias Samanen 2009 1,9
10 Stefan Virolainen 2009 1,77
11 Lassi Lybeck 2010 1,56
12 Jyri Korhonen 2012 1,52
Tue seuraa, ostamalla kannatustuotteita! 09.07.2020
Lajiklinikoita kesällä Klaukkalassa 08.06.2020
Maksuton I-tason tuomarikoulutus to 11.6. klo 17.30 07.06.2020
Kesäkuulle kaksi hyppykisaa Klaukkalaan 05.06.2020
Ryhmien infotilaisuudet 1.6, 3.6 ja 9.6 31.05.2020
Luento: Lihastasapainokartoituksen merkitys urheilijalle, 9.6. klo 17.15 29.05.2020
Tervetuloa ryhmään mukaan! 27.05.2020
Klaukkalan sprinttien kilpailuohjeet julkaistu 24.05.2020
Nyt seura-asut uudesta NYU Kaupasta! 19.05.2020
Kilparyhmien harjoitukset alkavat 17.05.2020
Sprintit ja moukarikisa 2.6. Klaukkalassa 17.05.2020
Liikuntaleikki- ja urheilukoulut alkaa 1.6 08.05.2020
Kesäleirit järjestetään Harjulassa tänä kesänä! 08.05.2020
Talviviikkokisasarjan palkintojen jako 17.5. 06.05.2020
Talviiviikkokisa 4 tulokset 06.05.2020
Aikuisten yleisurheilukoulu Klaukkalassa kesäkuussa 06.05.2020
Yleisurheiluohjaajatutkinto, ilmoittaudu 11.5 mennessä 05.05.2020
Lajinjohtajakoulutus siirtyy 18.04.2020
Kesäkautta koskeva tiedote 09.04.2020
Talvikauden harjoitukset päättyneet 27.03.2020
P/T15-14 SM-kisat myönnetty NYU:lle vuonna 2022 13.03.2020
Koronavirusohjeistusta 12.03.2020
Kevään yleisurheilukilpailuja peruttu 12.03.2020
NYU n vuosikokous 01.03.2020
Ilmoittaudu talviviikkokisa 4, 27.2 klo. 17.00 23.02.2020
Ilmoittautuminen kesän ryhmiin alkanut! 20.02.2020
Helmikuun 2020 yleisurheilukirje 18.02.2020
Seuraleiri 2020 Pajulahti, aikataulu 31.01.2020
Nyt seura-asuja tilaamaan 21.01.2020
Harjoitukset ulkona ti 14.1 13.01.2020
Talviviikkokisa 3 ilmoittaudu 13.01.2020
Loppuviikko (ke,to) urheilukoulut ulkona! 10.12.2019
Talviviikkokisa 1 ja 2 tulokset 03.12.2019
Nurmijärven Yleisurheilun seuraleiri 2020 03.12.2019
Viikkokisa 2 ilmoittaudu 20.11.2019
Oskari Lehtonen piirin paras 14.11.2019
Vauhdittomien tulokset 10.11.2019
PalkintoGaala 24 11 07.11.2019
NYU n vuosikokous 5.11.19 03.11.2019
NYU n vauhdittomat 7.11.19 03.11.2019
Talvivikkokisasarja alkaa ensiviikolla 21.10.2019
NYU:n vuositilastot julkaistu 21.10.2019
Talven ryhmät alkaa 30.9 18.09.2019
Ranking tilanne 2019 päivitetty 16.09.2019
Viikkokisa 5 tulokset 05.09.2019
Seurakisa 3 9, ilmoittaudu 29.08.2019
NYU seuracup finaaliin joukkue 29.08.2019
pm-kisat 24. - 25.8.19 23.08.2019
Seuranmestaruus kilpailut 20.8, lopullinen aikataulu 19.08.2019
Tule seuraleirille 4.-6.10. 15.08.2019
Uudyn pm-junnut 9-15-V 13.08.2019
Viikkokisa 4 tulokset 09.08.2019
Viikkokisa 4 ilmoittaudu 03.08.2019
Viikkokisa tulokset 1, 2, 3 01.08.2019
Seura cup 2 lopullinen joukkue 23.07.2019
Viikkokisa 3 26.6 Parkkimäessä 20.06.2019
Viikokisa 2 ilmoittaudu 17.06.2019
VIIKKOKISA 2 ja 3 päivämäärä muuttuu!! 09.06.2019
Seuracup 1 joukkue 11.6 PÄIVITETTY 08.06.2019
Pm-viesitijoukkueet 8 6 05.06.2019
Hippokisojen tulokset 03.06.2019
Klaukkalan Sprinttien tulokset 03.06.2019
Viikkokisa 1 3.6 Klaukkalassa 30.05.2019
Hippo aikataulu ja osallistujat julkaistu 28.05.2019
Klaukkalan sprinttien aikataulu julkaistu 27.05.2019
SUL n kysely 26.05.2019
Kunniakierros - Tukijoiden kerääminen voi alkaa 21.05.2019
Torstaina 16 5 treenit tornimäessä 12.05.2019
Kevään seuralehti myös netissä 06.05.2019
Tulokset maastojuoksukisasta 16.4.19 05.05.2019
Kesäkausi alkaa! 02.05.2019
Talviviikkokisasarja 2019 päättyi mitalien jakoon. 02.05.2019
Hippo -kisoihin ilmoittautuminen 30.04.2019
Toukokuussa Yleisurheillaan Märkiössä 25.04.2019
Kesäleirit taas Harjulassa 25.04.2019
Ilmoittautuminen auki Kesän ryhmiin 25.04.2019
Kari Huhtala in memoriam 23.04.2019
Viikkokisa 8 ilmoittaudu 23.04.2019
Harjoitusryhmä muiden lajien harrastajille 12.04.2019
Rajamäen urheilukoulu peruttu 11.04.2019