NYUn seuracup joukkue
Klaukkalan kentällä taistellaan seura cup pisteitä 7.8 klo. 17.00 alkaen. Toivomme kaikkien tulevan kannustamaan NYU laiset voittoon!
Tavoitteenamme on päästä seura cup finaaliin, joka järjestetään syyskuussa Tampereella Suomi-Ruotsi ottelun yhteydessä.
Valmentajat ovat hoitaneet ilmoittautumisen sekä hoitavat viestijoukkueiden varmistukset kentällä.
SAIRASTAPAUKSISSA oltava välittömästi yhteydessä Elina Paananen 040-5636864 tai Ari Ketomäki 040-5009312
Joukkueen huoltajina toimii 11- ja 13-sarjassa Elina Paananen, Anna Havanto ja Ari Lahti sekä 15- ja 17-sarjassa Ari Ketomäki
Käy tutustumassa seuracup kilpailuohjeisiin seuracupin omilla sivuilla täällä.
T11 150m | Nea Pyykkö, Jenna Pyykkö | ||||||
T11 60m aj. | Sarla Kakkola, Daniela Pèrklen | ||||||
T11 Korkeus | Milla Pihlava, Emma Liikkanen | ||||||
T11 Kuula | Oona Korhonen, Minni Tuppura | ||||||
T11 Kävely | Oona Korhonen | ||||||
P11 150m | Antti Pastinen, Vesa Lyytinen | ||||||
P11 60m aj. | Joona Paananen, Anton kemppi | ||||||
P11 korkeus | Jonne Mourujärvi, Jere Paananen | ||||||
P11 kuula | Elmeri Lybeck, Riku Korhonen | ||||||
P11 Kävely | Joona Paananen | ||||||
T11 4x600m (seka) | Anton Kemppi, Minni Tuppura, Jonne Mourujärvi, Pihla Jaakola-Siimes | ||||||
P11 4x600m (Seka) | Joona Paananen, Sarla Kakkola, Jusu Huovinen, Daniela Perklen | ||||||
T13 200m | Thea Kolu, Selma Mäenpää | ||||||
T13 60m aj. | Greta Laukala, Elena Hämäläinen | ||||||
T13 pituus | Vaula Pispala, Emma Lehtonen | ||||||
T13 kuula | Sanni Lehtonen, Sara Parviainen | ||||||
T13 Kävely | Sara Parviainen | ||||||
4x600m (seka) | Oskari Huppunen, Sara Parviainen, Rasmus Laapas, Greta Laukala | ||||||
P13 200m | Oskari Huppunen, Aapo Ruhanen | ||||||
P13 60m aj. | Roni Heikkonen, Rasmus Laapas | ||||||
P13 pituus | Luukas Lahti | ||||||
P13 kuula | Valtteri Vasama, Juho Auranen | ||||||
P13 kävely | Aapo Ruhanen | ||||||
4x600m (seka) | Aapo Ruhanen, Thea Kolu, Juho Auranen, Elena Hämäläinen | ||||||
T15 300m | Ida Polvinen, Emmi Kotamäki | ||||||
T15 80m aj. | Venla Lehtonen | ||||||
T15 3-loikka | Kajsa Henriksen, Isabella Edelman | ||||||
T15 moukari | Oona Ketomäki | ||||||
T15 Kävely | Emmi Kotamäki | ||||||
4x800m (seka) | Samu Käyhkö, Venla Lehtonen, Aleksi Hämäläinen, Kajsa Henriksen | ||||||
P15 300m | Sauli Mokkila, Aleksi Hämäläinen | ||||||
P15 100m aj. | Samu Käyhkö | ||||||
P15 3-loikka | Leevi Leskelä | ||||||
P15 moukari | Mikko Huhta, Toni Rinnekari | ||||||
P15 kävely | Isabella Edelman | ||||||
N17 800m | Silva Kemppi | ||||||
N17 seiväs | Essi Kärhä, Nea Kylmänen | ||||||
N17 keihäs | Jemina Saari, Jenni Kallioniemi | ||||||
M17 800m | Topias Kemppi | ||||||
M17 seiväs | Marcus Kytölä | ||||||
M17 keihäs | Kimi Rinnekari, Matias Ketomäki |