PalkintoGaalassa 25.11.2018 palkitut
Sarjojen parhaat urheilijat
P9 Jere Paananen
P10 Joona Paananen
P11 Jonne Mourujärvi
P12 Luukas Lahti
P13 Timo Kukk
T9 Jenna Pyykkö
T10 Oona Korhonen
T11 Sarla Kakkola
T12 Sara Parviainen
T13 Oona Ketomäki
P14 Mikko Huhta
P15 Aleksi Hämäläinen
T14 Venla Lehtonen
T15 Kajsa Henriksen
N17 Erin Karjalahti
N19 Kati Rinnekari
N22 Maria Kytölä
M17 Marcus Kytölä
M19 Matias Meriläinen
M Oskari Lehtonen
N Heli Rinnekari
B-pikari
Marcus Kytölä
Maria Kytölä
Tommi Hytönen
Ida Haapala
Parhaat urheilijat 2018
Vuoden poikaurheilija Mikko Huhta
Vuoden tyttöurheilija Venla Lehtonen
Vuoden tsemppari Leevi Leskelä
Vuoden tulokas Elena Hämäläinen
Vuoden kehittyjä Kimi Rinnekari
Vuoden urheilija Oskari Lehtonen
Vuoden aikuisurheilija (veteraani) Minna Lankinen
Muut palkittavat
Vuoden valmentaja Vesa Sjöstedt
Vuoden toimitsija Mikko Pöllänen
Kunniakierrospalkinto Paavo Teräväinen
Yhteystyökumppani Nurmijärven Fysioterapia Oy
Nurmijärven Yleisurheilun seuranmestaruuscup 2012
lopputulokset
Sarjojen kolme parasta palkitaan seuran päättäjäisissä 2.12.2012. Lisäksi palkitaan kaikkiin lajeihin osallistuneet (merkitty lihavoidulla ja kursivoidulla tekstillä)
T7 (2005)
1 Oona Ketomäki 37
2 Eveliina Nurminen 10
2 Anniina Forsström 10
4 Pinja Kylmänen 7
5 Anni Meriläinen 5
T8 (2004)
1 Inkaliina Nurminen 37
2 Salla Hyvönen 20
3 Nette-Nina Hiltunen 15
4 Kerttu Kilpeläinen 13
5 Jenni Kotamäki 7
6 Emilia Kapanen 5
T9 (2003)
1 Suvi Porokari 39
2 Suvi Rantala 34
3 Adele Vuorinen 17
3 Jenna Lamio 17
5 Ella Pajasmaa 10
6 Eveliina Julkunen 7
7 Annukka Lönnrot 2
T10 (2002)
1 Nea Kylmänen 51
2 Essi Kärhä 27
3 Oona Mustonen 10
3 Jemina Saari 10
5 Janette Lohilahti 7
6 Fabienne Kögel 5
T11 (2001)
1 Venla Röpelinen 30
1 Petra Häggqvist 30
3 Ilona Nourrisson 24
4 Amanda Vuorinen 10
T12 (2000)
1 Emmi Pajasmaa 50
2 Stella Vaittinen 41
3 Liina Ylikotila 36
4 Ada Laitala 3
T13 (1999)
1 Sanni Pajasmaa 44
2 Viivi Lehikoinen 42
3 Kati Rinnekari 35
4 Heidi Mustonen 7
5 Jenna Kylmänen 5
5 Nadja Krasivskaya 5
T14-15 (1997-1998)
1 Pinja Porokari 33
2 Ida Andersson 24
2 Minja Nurminen 24
4 Nelli Saves 20
5 Heidi-Maria Jäkälä 14
6 Emilia Haakana 10
7 Kantelinen Nelli 3
P7 (2005)
1 Rasmus Puhakka 37
2 Eero Laine 24
3 Rolf Vuorinen 19
4 Oskari Huppunen 10
4 Luukas Samuel Lahti 10
6 Arttu Kattelus 5
P8 (2004)
1 Eemil Laine 37
2 Toni Rinnekari 29
2 Leevi Leskelä 29
4 Samuli Heiskanen 18
5 Justus Kankaanpää 11
6 Elias Enckel Elias 7
P9 (2003)
1 Aku Rissanen 47
2 Aleksi Hämäläinen 10
3 Samu Käyhty 5
P10 (2002)
1 Matias Ketomäki 51
2 Aleksi Viisanen 25
3 Luukas Jääskeläinen 10
P11 (2001)
1 Markus Mero 37
2 Kimi Rinnekari 34
3 Heikki Rahkila 32
4 Mikael Wikman 15
5 Akseli Tiainen 10
6 Joona Kalliomäki 7
P12 (2000)
1 Oliver Alakörkkö 45
2 Matias Meriläinen 42
3 Simo Kauppila 29
4 Eelis Arokoski 7
P13 (1999)
1 Tuukka Röpelinen 30
2 Väinö Savolainen 10
P14-15 (1997-1998)
1 Oskari Lehtonen 30
2 Teemu Mustonen 10