Ajankohtaista

Seura cup 1, 22.6 NYU:n Joukkue

Joukkue on nyt kasattu ja muutokset ovat vielä mahdollisia, Elina Paananen  vastaa joukkueen kokkonpanosta. Jos esteitä tai sairastumisia ilmenee olethan välittömästi yhteydessä Elinaan 040-5636864

Elina ilmoittaa joukkueen kisa järjestäjälle, seura maksaa osallistumisen.

Seura cup osakilpailu järjestetään Riihimäellä ja seura on järjestänyt sinne bussi kuljetuksen.
Bussi lähtee Klaukkalan yleisurheilukentän parkkipaikalta klo. 15.40
Mahdollisuuus nousta kyytiin vanhalta perttulan kioskilta noin klo. 15.50
Kirkonkylällä  bussiasemlla olemme noin 16.05,
Riihimäelle arvioitu saapumisaika on 16.45.

Paluu kyytii samaa reittä, lähtee 21.15-21.30 välillä kun kisat on saatu kisattua.

Kaikille urheilijoille on varattu paikka bussista, ilmoita jos et tule yhteiskuljetuksella kisoihin, näin vapautuu paikkoja huoltajille ja vanhemmille, niitä voi kysellä Elinalta. Maalaus- ja tukka talkoo aloitetaan monikon pihassa klo. 15.15, vanhempia saa tulla auttamaan. Sinistä nauhaa on hankittu!

Tässä iskukykyinen joukkueemme, kiva ettö olet mukana viemässä seuraamme finaalia kohti! 

T11     P11    
60m Martta Mösö Alexandria Suomi 60m Otso Kivistö Aarni Heikkinen
1000m Peppi Lucas Lotta Parviainen 1000m Oliver Laapas Daniel Honkala
pituus Pihla Peltoniemi Onerva Pennonen pituus Topias Leinonen Väinö Lyytinen
kiekko Mira Montonen Lotta Montonen kiekko Riku Korhonen Jyri Korhonen
4x50m Onerva, Martta, Pihla, Peppi   4x50m Otso, Topias, Riku, Oliver  
  Alexandria, Lotta M., Lotta P., Mira     Jyri, Daniel, Väinö, Aarni  
           
T13     P13    
60m Jenna Pyykkö   60m Anton Ylärakkola Vesa Lyytinen
1000m Minja Toivanen Heta Mösö 1000m Otso Leinonen Jere Mourujärvi
korkeus Liia Lehiö Iida Paananen korkeus Joona Paananen  
keihäs Oona Korhonen Emma Kangasniemi keihäs Jere Paananen Aarne Ryynänen
4x100m Oona, Liia, Jenna, Minja   4x100m Anton, Vesa, Jere, Joona  
  Iida, Heta, Karoliina, Vivian     Otso, Jere M., Aarne, Vili-Petteri   
T15     P15    
100m Sara Parviainen   100m Touko Hyvärilä Nuutti Toivonen
2000m Pihla Jaakola-Siimes   2000m Rasmus Laapas Jonne Mourujärvi
seiväs Milla Pihlava Anna Ollikainen seiväs Olli Auranen  
kuula Sanni Lehtonen Isabella Edelman kuula Aatu Kangasniemi  
4x100m Milla, Pihla, Sanni, Sara   4x100m Touko, Rasmus, Jonne, Nuutti  
           
N17     M17    
200m Selma Mäenpää   200m Veikka Karujärvi Kasper Turunen
3-loikkka Emma Lehtonen Greta Laukala 3-loikka Kasperi Kontola  
kuula Oona Ketomäki Emmi Kotamäki kuula

Mikko Huhta

 
Alustava aikataulu

JUOKSUT 

17.30 	T15 4x100m 
17.40 	P15 4x100m 
17.50	T13 4x100m 
18.00 	P13 4x100m 
18.10	T11 4x50m 
18.20	P11 4x50m 
18.30	N17 200m 
18.40	M17 200m 
18.50	T15 100m 
19.00	P15 100m 
19.10	T11 60m 
19.20	P11 60m 
19.30	T13 60m 
19.40	P13 60m 
19.50	T11 1000m 
20.00	P11 1000m 
20.10	T13 1000m 
20.20	P13 1000m 
20.30	T15 2000m 
20.40	P15 2000m 

KENTTÄLAJIT 

KUULA 
17.30	N/M17 kuula		 
18.30	T/P15 kuula 

3-LOIKKA (takatuuleen) 
18.30	N/M17 3-loikka 

PITUUS 
17.30	P11 pituus		 
18.40 	T11 pituus 

SEIVÄS 
18.00	T/P15 seiväs 

KORKEUS 
18.15	T13 korkeus 
19.15	P13 korkeus 

KEIHÄS 
18.30	T13 keihäs 
19.30	P13 keihäs 

KIEKKO 
17.30	T11 kiekko 
18.45	P11 kiekko 
NYU:n vuosikokous su 31.10.2021 klo 18.00 14.10.2021
Seuran tilastot päivitetty 14.10.2021
Lisenssien hankkiminen yleisurheilukaudelle 2021-2022 08.10.2021
Aikuisten yleisurheilukoulu talvikaudella 07.10.2021
Pääkaupunkiseudun kilpakävelyklinikat 07.10.2021
Seurapaitapäivä 28.9. - ole mukana 27.09.2021
Tuulisähkö-liigan ratkaisuviikko edessä 18.09.2021
Kunniakierros-Seurakisa-Wanhan Ajan maili - kaikki 15.9. 13.09.2021
Talven urheilukouluryhmien ilmoittautuminen on käynnissä 06.09.2021
NYU kuudes Seuracupin finaalissa 06.09.2021
Seuraa Seuracupin finaalia livenä 04.09.2021
NYU:n joukkue Pohjola Seuracupin finaalissa 03.09.2021
72 pm-mitalia - mahtava viikonloppu Riihimäellä 30.08.2021
Maria Kytölä taivutti viidenneksi Kalevan kisoissa 29.08.2021
Oskari Lehtoselle pronssia Kalaven kisoista 28.08.2021
Kalevan kisat – ennakkokatsaus 26.08.2021
Tuulisähkö-liigassa erittäin tiukkaa pistekamppailua 24.08.2021
Kolmas SM-viikonloppu - moniotteluista 6.sija 24.08.2021
Kunniakierros juostaan 15.9. Parkkimäessä 23.08.2021
Seuraleiri peruttu - osallistu piirileirille 20.08.2021
Aluemestaruuskilpailuista moukarimitaleja Rinnekareille 19.08.2021
4 mitalia Pm-junnuotteluista 15.08.2021
Seurakisa ja heitto- ja hyppykisa 18.8. Parkkimäessä - ilmoittaudu heti! 14.08.2021
Toinen SM-viikonloppu – KISARAPORTIT 14.08.2021
19- ja 22-vuotiaiden SM-kilpailut - seuraa NYU:n urheilijoita 13.08.2021
NYU rynnisti Pohjola Seuracupin finaaliin 11.08.2021
Pohjola Seuracup 2 - ohjeita urheilijoille ja huoltajille 08.08.2021
Pohjola Seuracup 2, NYU:n joukkue ja toimitsijatehtävät 08.08.2021
Riku ja Aatu Tuulisähkö-liigan kärkinimet 08.08.2021
8 mitalia SM-kilpailuista. Lue KISARAPORTIT 08.08.2021
SM-kisaviikonloppu - katso NYU:n urheilijat 06.08.2021
Pm-junnuviesteistä 11 mitalia 06.08.2021
4.8 Seurakisat ja kaikki harjoitukset PARKKIMÄESSÄ 02.08.2021
PM-viestit Janakkalassa 3.-4.8 01.08.2021
Lassi Korhonen NYU:n toiminnanjohtajaksi 30.07.2021
Nurmijärven Yleisurheilun mitalijuhlaa YAG:ssa 30.07.2021
Valmennustoiminnan harjoituskenttä 12.07.2021
Klaukkalan kentän peruskorjaus alkaa, ryhmien harjoitukset siirretty lähialueelle! 05.07.2021
Seura cup 1, NYUn joukkue 20.06.2021
Oskari Lehtosen pikajuoksuklinikka vko 27 17.06.2021
Seurakisa ja Heitto- ja hyppykisa 1 torstaina 13.6., viestit sunnuntaina 13.6. 06.06.2021
PM-viestit ja -junnuottelut siirretään myöhemmäksi 01.06.2021
Sprintit ja seurakisa 1.6, ilmoittaudu mukaan! 27.05.2021
Kesäleirit Harjulassa viikolla 23, 24, 25, (31) 24.05.2021
YAG Klaukkalaan 2023 10.05.2021
Kevään tuomarikoulutukset etäyhteyksillä 23.04.2021
Urheilukoulut alkaa, ilmoittaudu mukaan! 15.04.2021
Koronarajoitukset jatkuvat huhtikuun loppuun 01.04.2021
Seuran vuosikokous 21.3. 22.02.2021
Talvilomalla viikko 8 ei harjoituksia 22.02.2021
Nurmijärven Sähkö NYU:n yhteistyökumppaniksi 22.02.2021
UUDY:n Junnu- ja nuorisoleirin ilmoittautuminen on avoinna 18.02.2021
Mestaruuscupin ja rankingin lopputulokset 2020 13.02.2021
Seura-asujen tilaus 1.-10.2.2021 01.02.2021
Harjoittelu jatkuu sisätiloissa 1.2.2021 alkaen. Ennakkoilmoittautuminen pakollista. 31.01.2021
Johtokunnan yhteystiedot 02.01.2021
Puheenjohtajan Joulutervehdys 24.12.2020
Kaikki harjoitusryhmät siirtyvät ulos 29.11.2020
Nyu:n tilastot 2020 päivitetty 16.11.2020
Juoksuryhmä kestävyysjuoksusta kiinnostuneille 07.11.2020
PalkintoGaala siirtyy vuodelle 2021 05.11.2020
Kilpakävelyn tekniikkakoulu 7.11. alkaen 03.11.2020
Vauhdittomat hypyt peruttu 23.10.2020
Kutsu NYU n vuosikokoukseen 08.10.2020
Tuomarikoulutusta lokakuussa 06.10.2020
PM-maastot 11 10, ilmoittaudu 9.10 06.10.2020
Talvikausi alkaa 19.10, ilmoittaudu mukaan! 06.10.2020
Kunniakierros ensi maanataina 14.9 08.09.2020
NYU seuracup finaaliin 04.09.2020
Silja Line seurakisa 4, ilmoittaudu mukaan! 31.08.2020
UUDY:n junnu- ja nuorisoleiri 8-16 vuotiaille 19.-20.9. 29.08.2020
Seurakisa 3 Klaukkalassa ilmoittaudu 22.08.2020
PM-viesti joukkueet ja kilpailuohjeet 19.08.2020
Seuranmestaruuskisat 17.8. Klaukkalassa 15.08.2020
Seuracup joukkue 11.8 Nummelaan 07.08.2020
Silja Line seurakisa 2, 6.8 Klaukkalassa, ilmoittaudu mukaan! 04.08.2020
Kunniakierros juostaan 14.9. 03.08.2020
Nurmijärven Yleisurheilu menestyy aluemestaruuskisoissa 29.07.2020
AM- ja SM-kisoihin ilmoittautuminen 21.07.2020
Tulokset: Silja Line Seurakisat 1 20.07.2020