Uusimmat ajankohtaiset

Pm-junnuviestit Klaukkalan urheilukentällä sunnuntaina 22.5.2022

Nurmijärven Yleisurheilun alustavat joukkueet on nimetty. Joukkueisiin voi tulla muutoksia.
Mikäli et jostain syystä voi osallistua, niin ilmoita siitä välittömästi oman joukkueesi vastuuvalmentajalle.
Ole myös yhteydessä, jos nimeäsi ei näy joukkueissa, mutta haluaisit osallistua.

Kisatietoa (mm. alustava aikataulu) löytyy kilpailukalenteri.fi:stä.

Jos olet tulossa paikalle, etkä ole vielä ilmoittautunut tomitsijaksi, niin ilmoittaudu Lassi Korhoselle 040 - 709 6037.


Vastuuvalmentajat:
9- ja 11-vuotiaat: Riitta Rättyä
13-vuotiaat: Annina Pennonen
15-vuotiaat: Elina Paananen (pojat), Lassi Korhonen (tytöt)

T9 4 x 400m
Lotta Montonen
Eevi Mäenpää
Ada Turunen
Ella Kuusela
P9 4 x 400m
Severi Selvenius
Eetu Pallaspuro
Roope Korhonen
Tuukka Lehtonen
T/P9 8 x 40m
Lotta Montonen                                              Eetu Pallaspuro
Oona Saarinen                                                Sara Henriksson
Severi Selvenius                                              Saana Kivistö
Ella Kuusela                                                     Eevi Mäenpää
varalla:
Ada Turunen                                                    Roope Korhonen
T11 4 x 50 m 1. joukkue
Alexandria Suomi
Lotta Parviainen
Sofia Vesterinen
Vivian Niemi
P11 4 x 50 m 1. joukkue
Jimi Nykänen
Olli Auranen
Vili-Petteri Lammi
Jyri Korhonen
 T11 4 x 50 m 2. joukkue
Aliisa Kemppainen
Anna Ollikainen
Maya Lydman
Pinja Lucas
P11 4 x 50 m 2. joukkue
Aarni Heikkinen
Max Tynkkynen
Juuso Vuorela
Väinö Lyytinen
T11 4 x 60 m aj 1. joukkue
Sofia Vesterinen
Alexandria Suomi
Anna Ollikainen
Lotta Parviainen
P11 4 x 60 m aj 1. joukkue
Jimi Nykänen
Jyri Korhonen
Juuso Vuorela
Vili-Petteri Lammi
T11 4 x 60 m aj 2. joukkue
Vivian Niemi
Maya Lydman
Lotta Montonen
Pinja Lucas
P11 4 x 60 m aj 2. joukkue
Max Tynkkynen
Aarni Heikkinen
Akseli Honkanen
Väinö Lyytinen
T11 4 x 600 m 1. joukkue
Lotta Parviainen
Anna Ollikainen
Sofia Vesterinen
Alexandria Suomi
 P11 4 x 600m1. joukkue
Jyri Korhonen
Väinö Lyytinen
Juuso Vuorela
Vili-Petteri Lammi
 T11 4 x 600 m 2. joukkue
Vivian Niemi
Aliisa Kemppainen
Tilda Jokitalo
Maya Lydman
P11 4 x 600m 2. joukkue
Jimi Nykänen
Aarni Heikkinen
Akseli Honkanen
Max Tynkkynen
T13 4 x 100 m 1. joukkue
Mea Scepanovic
Minja Toivanen
Jenna Pyykkö
Liia Lehiö
P13 4 x 100 m 1. joukkue
Paavo Jokitalo
Otso Kivistö
Riku Korhonen
Vesa Lyytinen
T13 4 x 100 m 2. joukkue
Peppi Lucas
Pihla Peltoniemi
Martta Mösö
Nella Pursiainen
T13 4 x 60 m aj 1. joukkue
Minja Toivanen
Jenna Pyykkö
Mea Scepanovic
Liia Lehiö
P13 4 x 60 m aj 1. joukkue
Otso Kivistö
Riku Korhonen
Vesa Lyytinen
Jere Paananen
T13 4 x 60 m aj 2. joukkue
Peppi Lucas
Martta Mösö
Nella Pursiainen
Pihla Peltoniemi
T13 4 x 600 m 1. joukkue
Minja Toivanen
Martta Mösö
Nella Pursiainen
Peppi Lucas
P13 4 x 600 m 1. joukkue
Paavo Jokitalo
Riku Korhonen
Jere Mourujärvi
Eelis Köpsi
P15 4x100m
Anton Ylärakkola
Kasperi Kontola
Jere Paananen
Joona Paananen
T15 4 x 800 m
Pihla Jaakola-Siimes
Oona Korhonen
Liia Lehiö
Heta Mösö
P15 4x800m
Otso Leinonen
Jonne Mourujärvi
Joona Paananen
Anton Kemppi

 

Valmennustoiminta
Nuorisotoiminta
Kilpailutoiminta
Lotta Parviainen karkumatkalla Tuulisähkö-liigassa 21.06.2022
Loistavaa menestystä YAG:ssä 21.06.2022
Seuracupin alustava joukkue on nimetty 16.06.2022
Nurmijärven Yleisurheilun viestijoukkueet YAG:ssä 05.06.2022
Tuulisähkö-liigan tilanne 30.5. 31.05.2022
8 mitalia junnuotteluista 29.05.2022
NYU:n urheilijoille 3 Koululiikuntaliiton mestaruutta 29.05.2022
Kuusi kultamitalia pm-junnuviesteistä 23.05.2022
Pm-junnuviestit - joukkueet päivitetty klo 17:20 21.05.2022
Hippo-kisat käyty - tulokset julkaistu 16.05.2022
Tuulisähkömaastoissa 44 juoksijaa - TULOKSET 10.05.2022
P15-sarjan joukkue kuudenneksi SM-maastoissa 10.05.2022
Tuulisähkö-maastojuoksut Parkkimäessä 10.5. - ILMOITTAUDU AJOISSA 09.05.2022
Tuulisähkö-liiga 2022 - katso tilanne 05.05.2022
NYU hallitsi joukkuekilpailuja pm-maastoissa 05.05.2022
Tuomarikoulutus to 5.5 klo 17.30 ILMOITTAUDU 29.04.2022
9-15 -vuotiaiden pm-maastojuoksut Porvoossa - ILMOITTAUDU 30.4. mennessä 28.04.2022
Tuulisähkö – vauhdittomat 2.4. 01.04.2022
9 urheilijaa 10 joukossa TJIG:ssä 14.03.2022
Kevään tuomarikoulutuksiin ilmoittautuminen avoinna 10.03.2022
UudYn pm-junnuhalleista 15 mitalia 10.03.2022
Talven SM-kilpailuista 4 mitalia 10.03.2022
Tampere Junior Indoor Games 11.-13.3. - Ilmoittautuminen 6.3. mennessä 02.03.2022
PM-junnuhallit Liikuntamyllyssä 5.3. - ILMOITTAUDU 2.3. MENNESSÄ 02.03.2022
PM-vauhdittomat - 14 mitalia 14.02.2022
Pm-vauhdittomat hypyt 13.2. Ilmoittaudu ajoissa. 07.02.2022
Sääntömuutoskoulutus 28.2.2022 24.01.2022
Kilpailukutsu: vauhdittomat hypyt 31.10. 19.10.2021
Seuran tilastot päivitetty 14.10.2021
Tuulisähkö-liigan ratkaisuviikko edessä 18.09.2021
Maria Kytölä taivutti viidenneksi Kalevan kisoissa 29.08.2021
Oskari Lehtoselle pronssia Kalaven kisoista 28.08.2021
Kalevan kisat – ennakkokatsaus 26.08.2021
Tuulisähkö-liigassa erittäin tiukkaa pistekamppailua 24.08.2021
Kolmas SM-viikonloppu - moniotteluista 6.sija 24.08.2021
Aluemestaruuskilpailuista moukarimitaleja Rinnekareille 19.08.2021
4 mitalia Pm-junnuotteluista 15.08.2021
Seurakisa ja heitto- ja hyppykisa 18.8. Parkkimäessä - ilmoittaudu heti! 14.08.2021
Toinen SM-viikonloppu – KISARAPORTIT 14.08.2021
19- ja 22-vuotiaiden SM-kilpailut - seuraa NYU:n urheilijoita 13.08.2021
NYU rynnisti Pohjola Seuracupin finaaliin 11.08.2021
Pohjola Seuracup 2 - ohjeita urheilijoille ja huoltajille 08.08.2021
Pohjola Seuracup 2, NYU:n joukkue ja toimitsijatehtävät 08.08.2021
Riku ja Aatu Tuulisähkö-liigan kärkinimet 08.08.2021
8 mitalia SM-kilpailuista. Lue KISARAPORTIT 08.08.2021
SM-kisaviikonloppu - katso NYU:n urheilijat 06.08.2021
Pm-junnuviesteistä 11 mitalia 06.08.2021
Nurmijärven Yleisurheilun mitalijuhlaa YAG:ssa 30.07.2021
Seurakisa ja Heitto- ja hyppykisa 1 torstaina 13.6., viestit sunnuntaina 13.6. 06.06.2021
PM-viestit ja -junnuottelut siirretään myöhemmäksi 01.06.2021
Sprintit ja seurakisa 1.6, ilmoittaudu mukaan! 27.05.2021
YAG Klaukkalaan 2023 10.05.2021
Kevään tuomarikoulutukset etäyhteyksillä 23.04.2021
Nurmijärven Sähkö NYU:n yhteistyökumppaniksi 22.02.2021
Mestaruuscupin ja rankingin lopputulokset 2020 13.02.2021
Nyu:n tilastot 2020 päivitetty 16.11.2020
Vauhdittomat hypyt peruttu 23.10.2020
Tuomarikoulutusta lokakuussa 06.10.2020
Silja Line seurakisa 4, ilmoittaudu mukaan! 31.08.2020
Seurakisa 3 Klaukkalassa ilmoittaudu 22.08.2020
Seuranmestaruuskisat 17.8. Klaukkalassa 15.08.2020
Nurmijärven Yleisurheilu menestyy aluemestaruuskisoissa 29.07.2020
Tulokset: Silja Line Seurakisat 1 20.07.2020
UUDY:n pm-kisoihin ilmoittautuminen 20.07.2020
Maksuton I-tason tuomarikoulutus to 11.6. klo 17.30 07.06.2020
Kesäkuulle kaksi hyppykisaa Klaukkalaan 05.06.2020
Klaukkalan sprinttien kilpailuohjeet julkaistu 24.05.2020
Sprintit ja moukarikisa 2.6. Klaukkalassa 17.05.2020
Talviiviikkokisa 4 tulokset 06.05.2020
Lajinjohtajakoulutus siirtyy 18.04.2020
P/T15-14 SM-kisat myönnetty NYU:lle vuonna 2022 13.03.2020
Kevään yleisurheilukilpailuja peruttu 12.03.2020
Nyt seura-asuja tilaamaan 21.01.2020
Oskari Lehtonen piirin paras 14.11.2019
Vauhdittomien tulokset 10.11.2019
PalkintoGaala 24 11 07.11.2019
NYU n vauhdittomat 7.11.19 03.11.2019
NYU:n vuositilastot julkaistu 21.10.2019
Ranking tilanne 2019 päivitetty 16.09.2019
pm-kisat 24. - 25.8.19 23.08.2019
Hippokisojen tulokset 03.06.2019
Klaukkalan Sprinttien tulokset 03.06.2019
Hippo aikataulu ja osallistujat julkaistu 28.05.2019
Klaukkalan sprinttien aikataulu julkaistu 27.05.2019
Kunniakierros - Tukijoiden kerääminen voi alkaa 21.05.2019
Tulokset maastojuoksukisasta 16.4.19 05.05.2019
Hippo -kisoihin ilmoittautuminen 30.04.2019
NYU n vuosikokous 19.3.19 15.03.2019
Pm-vauhdittomat hypyt 13.1.19 03.01.2019
Pm-junnuhallit la 26.1.19 02.01.2019
Hyvää Uuutta Vuotta 2019! 31.12.2018
Toimintasuunnitelma vuodelle 2019 14.12.2018
Muut uutiset