Uusimmat ajankohtaiset

2021 Palkintogaala toi urheilijat yhteen

Nurmijärven Yleisurheilun kauden päättäjäistilaisuutta – Palkintogaalaa – vietettiin sunnuntaina 21.11. Klaukkalan Monikkosalissa. Vaikka paikalla oli runsaasti seuraväkeä, niin hyvien järjestelyjen vuoksi kauden päättymistä juhlistettiin turvallisissa merkeissä.

Palkintogaala on nimensä mukaisesti palkitsemistilaisuus ja tänäkin vuonna jaettiin runsaasti palkintoja ja huomionosoituksia.

Illan musiikkiosuudesta vastasivat Anna ja Onerva, jotka esittivät oman versionsa Rachel Plattenin Fight Songista. Glögien ja pipareiden nauttimisen ohella käytiin myös NYU-aiheinen tietovisa, jonka voittajaksi ylsi Heta Mösö ennen Oskari Lehtosta ja Janne Peltoniemeä. Kolmikolle on luvassa liput ensi vuoden Ruotsi-otteluun, vaikka toivommekin, että ainakin Oskari on Ruotsi-ottelussa katsomon sijasta radan puolella. Tietovisan kysymykset ja tulokset löydät alla olevista linkeistä.

NYU tietovisa 2021 – kysymykset
NYU tietovisa 2021 – lopputulokset

Vuoden 2021 palkittujen lista:

Seurakisojen aktiivisuuspalkinnot (vähintään 4 seurakisaan osallistuneille)
Benjamin Lipasti, Eetu Leskinen, Anni Savolainen, Mila Ahonen, Taimi Heikkinen, Alissa Kallio, Inna Isoniitty, Niko Rytkö, Iivo Martikainen, Roope Korhonen, Iisa Munter, Laura Henttonen, Fanni Piironen, Ada Turunen ja Ellen Lipasti.

Tuulisähkö-liiga
Kokonaiskilpailu palkinnot kuudelle parhaalle
1) Riku Korhonen, 2) Topias Leinonen, 3) Oona Korhonen, 4) Jyri Korhonen, 5) Jenna Pyykkö, 6) Aatu Kangasniemi
Sarjojen kolmelle parhaalle 
T8: 1) Lotta Montonen, 2) Aada Munter, 3) Elna Pihlajamäki
T9: 1) Lotta Parviainen, 2) Vivian Niemi, 3) Aliisa Kemppainen
T10: 1) Mira Montonen, 2) Alexandria Suomi, 3) Sofia Vesterinen
T11: 1) Onerva Pennonen, 2) Pihla Peltoniemi, 3) Martta Mösö
T12: 1) Jenna Pyykkö, 2) Heta Mösö, 3) Liia Lehiö
T13: 1) Oona Korhonen, 2) Emma Kangasniemi
T15: 1) Sara Parviainen, 2) Pihla-Jaakola Siimes, 3) Emma Lehtonen
P8: 1) Eetu Pallaspuro, 2) Jooa Vilska, 3) Roope Korhonen
P9: 1) Jyri Korhonen, 2) Vili-Petteri Lammi, 3) Aarni Heikkinen
P10: 1) Olli Auranen, 2) Tomas Koivisto, 3) Vilhelmi Pentti
P11: 1) Riku Korhonen, 2) Topias Leinonen, 3) Paavo Jokitalo
P12: 1) Jere Paananen, 2) Elis Köpsi, 3) Jere Mourujärvi
P13: 1) Joona Paananen, 2) Anton Ylärakkola, 3) Otso Leinonen
P15: 1) Aatu Kangasniemi, 2) Rasmus Laapas, 3) Kasperi Kontola
Aktiivisuuspalkinnot (vähintään 12 osallistumiskertaa liigaan kuuluvissaa kilpailuissa)
Anna Ollikainen, Peppi Lucas, Karoliina Palosaari, Nella Pursiainen, Minja Toivanen, Sanni Lehtonen, Max Tynkkynen, Daniel Honkala

Sarjojen parhaat
T8: Lotta Montonen, T9: Lotta Parviainen, T10: Mira Montonen, T11 Onerva Pennonen, T12: Jenna Pyykkö; T13 Oona Korhonen; T14 Pihla Jaakola-Siimes, T15 Sara Parviainen.
P8: Eetu Pallaspuro, P9: Jyri Korhonen, P10: Olli Auranen, P11: Riku Korhonen, P12: Jere Paananen, P13 Joona Paananen; P14 Kasperi Kontola; P15: Aatu Kangasniemi.
N17: Oona Ketomäki, N19: Essi Kärhä, N22: Kati Rinnekari, M17: Mikko Huhta, M19: Matias Ketomäki; M22: Kimi Rinnekari, Naiset: Maria Kytölä.

Muut palkintokategoriat
Vuoden urheilija:                    Oskari Lehtonen
Vuoden aikuisurheilija:             Sirpa Malmström
Vuoden poikaurheilija:             Aatu Kangasniemi
Vuoden tyttöurheilija:              Pihla Jaakola-Siimes
Vuoden valmentaja:               Petteri Jouste
Vuoden nuorisovalmentaja:      Annina Pennonen
Vuoden toimitsija:                  Markus Montonen
Kunniakierros-palkinto:             Paavo Teräväinen
B-pikarit:                              Matias Ketomäki, Elisa Huhta
Seuran standaari:                   Marko Heiskanen
Tsempparipalkinnot:                Milla Pihlava ja Otso Kivistö
Kehittyjäpalkinto:                    Sofia Vesterinen
Tulokaspalkinnot:                    Mea Scepanovic ja Alexandria Suomi
Tiimipeluripalkinnot:                 Jere Mourujärvi ja Anna Ollikainen
Urheilukulttuuriteko:                 Nurmijärven kunta – Klaukkalan kentän peruskorjaus

Valmennustoiminta
Nuorisotoiminta
Kilpailutoiminta
Kilpailukutsu: vauhdittomat hypyt 31.10. 19.10.2021
Seuran tilastot päivitetty 14.10.2021
Tuulisähkö-liigan ratkaisuviikko edessä 18.09.2021
Maria Kytölä taivutti viidenneksi Kalevan kisoissa 29.08.2021
Oskari Lehtoselle pronssia Kalaven kisoista 28.08.2021
Kalevan kisat – ennakkokatsaus 26.08.2021
Tuulisähkö-liigassa erittäin tiukkaa pistekamppailua 24.08.2021
Kolmas SM-viikonloppu - moniotteluista 6.sija 24.08.2021
Aluemestaruuskilpailuista moukarimitaleja Rinnekareille 19.08.2021
4 mitalia Pm-junnuotteluista 15.08.2021
Seurakisa ja heitto- ja hyppykisa 18.8. Parkkimäessä - ilmoittaudu heti! 14.08.2021
Toinen SM-viikonloppu – KISARAPORTIT 14.08.2021
19- ja 22-vuotiaiden SM-kilpailut - seuraa NYU:n urheilijoita 13.08.2021
NYU rynnisti Pohjola Seuracupin finaaliin 11.08.2021
Pohjola Seuracup 2 - ohjeita urheilijoille ja huoltajille 08.08.2021
Pohjola Seuracup 2, NYU:n joukkue ja toimitsijatehtävät 08.08.2021
Riku ja Aatu Tuulisähkö-liigan kärkinimet 08.08.2021
8 mitalia SM-kilpailuista. Lue KISARAPORTIT 08.08.2021
SM-kisaviikonloppu - katso NYU:n urheilijat 06.08.2021
Pm-junnuviesteistä 11 mitalia 06.08.2021
Nurmijärven Yleisurheilun mitalijuhlaa YAG:ssa 30.07.2021
Seurakisa ja Heitto- ja hyppykisa 1 torstaina 13.6., viestit sunnuntaina 13.6. 06.06.2021
PM-viestit ja -junnuottelut siirretään myöhemmäksi 01.06.2021
Sprintit ja seurakisa 1.6, ilmoittaudu mukaan! 27.05.2021
YAG Klaukkalaan 2023 10.05.2021
Kevään tuomarikoulutukset etäyhteyksillä 23.04.2021
Nurmijärven Sähkö NYU:n yhteistyökumppaniksi 22.02.2021
Mestaruuscupin ja rankingin lopputulokset 2020 13.02.2021
Nyu:n tilastot 2020 päivitetty 16.11.2020
Vauhdittomat hypyt peruttu 23.10.2020
Tuomarikoulutusta lokakuussa 06.10.2020
Silja Line seurakisa 4, ilmoittaudu mukaan! 31.08.2020
Seurakisa 3 Klaukkalassa ilmoittaudu 22.08.2020
Seuranmestaruuskisat 17.8. Klaukkalassa 15.08.2020
Nurmijärven Yleisurheilu menestyy aluemestaruuskisoissa 29.07.2020
Tulokset: Silja Line Seurakisat 1 20.07.2020
UUDY:n pm-kisoihin ilmoittautuminen 20.07.2020
Maksuton I-tason tuomarikoulutus to 11.6. klo 17.30 07.06.2020
Kesäkuulle kaksi hyppykisaa Klaukkalaan 05.06.2020
Klaukkalan sprinttien kilpailuohjeet julkaistu 24.05.2020
Sprintit ja moukarikisa 2.6. Klaukkalassa 17.05.2020
Talviiviikkokisa 4 tulokset 06.05.2020
Lajinjohtajakoulutus siirtyy 18.04.2020
P/T15-14 SM-kisat myönnetty NYU:lle vuonna 2022 13.03.2020
Kevään yleisurheilukilpailuja peruttu 12.03.2020
Nyt seura-asuja tilaamaan 21.01.2020
Oskari Lehtonen piirin paras 14.11.2019
Vauhdittomien tulokset 10.11.2019
PalkintoGaala 24 11 07.11.2019
NYU n vauhdittomat 7.11.19 03.11.2019
NYU:n vuositilastot julkaistu 21.10.2019
Ranking tilanne 2019 päivitetty 16.09.2019
pm-kisat 24. - 25.8.19 23.08.2019
Hippokisojen tulokset 03.06.2019
Klaukkalan Sprinttien tulokset 03.06.2019
Hippo aikataulu ja osallistujat julkaistu 28.05.2019
Klaukkalan sprinttien aikataulu julkaistu 27.05.2019
Kunniakierros - Tukijoiden kerääminen voi alkaa 21.05.2019
Tulokset maastojuoksukisasta 16.4.19 05.05.2019
Hippo -kisoihin ilmoittautuminen 30.04.2019
NYU n vuosikokous 19.3.19 15.03.2019
Pm-vauhdittomat hypyt 13.1.19 03.01.2019
Pm-junnuhallit la 26.1.19 02.01.2019
Hyvää Uuutta Vuotta 2019! 31.12.2018
Toimintasuunnitelma vuodelle 2019 14.12.2018
Muut uutiset