Tulokset 2016

16.8.2011 NYU VIIKKOKISA 4, KLAUKKALA
JUNNUKEIHÄS 350g
Tytöt 7 vuotta (2004 syntyneet) tai nuoremmat Lopputulos:
1. Oona Ketomäki 6,53m 4,38m 8,00m 8,00m
2. Kerttu Kilpeläinen 5,13m 7,63m 6,51m 7,63m
3. Iida Maria Laine 6,25m 6,85m 6,33m 6,85m
4. Peppi Pisilä 5,80m 5,21m 5,31m 5,80m
5. Pihla Sutinen 4,51m 4,74m 4,74m 4,74m
6. Sanni Suominen 2,19m 3,40m 1,76m 3,40m
7. Elli Santala 1,90m 2,10m 3,20m 3,20m
8. Sera Väistö 1,45m 1,92m 2,94m 2,94m
9. Salla Hyvönen 2,63m 2,65m 2,43m 2,65m
Pojat 7 vuotta (2004 syntyneet) tai nuoremmat
1. Eino Kauranen (Espoon Tapiot) 11,50m 12,06m 8,77m 12,06m
2. Toni Rinnekari 10,93m 10,45m 10,50m 10,93m
3. Samuli Heiskanen 6,86m 5,98m 5,91m 6,86m
4. Eino Tarumo 4,00m 4,21m 4,82m 4,82m
5. Aaro Ohenoja 4,20m x 4,34m 4,34m
6. Teemu Viitanen 4,10m 3,85m 2,90m 4,10m
Tytöt 8 vuotta (2003 syntyneet)
1. Suvi Rantala 5,34m 6,38m 6,77m 6,77m
2. Adele Vuorinen 6,59m 5,62m 5,65m 6,59m
3. Suvi Porokari 5,71m 4,00m 5,85m 5,85m
4. Roosa Veikkanen 5,32m 5,34m 4,87m 5,34m
5. Kia Mero 2,05m 2,48m 2,69m 2,69m
Pojat 8 vuotta (2003 syntyneet)
1. Eppu Santala 5,54m 7,49m 7,92m 7,92m
Tytöt 9 vuotta (2002 syntyneet)
1. Matleena Lemberg 8,82m 4,05m 5,80m 8,82m
2. Riina Vähämurto 8,29m 7,17m 7,90m 8,29m
3. Essi Kärhä 7,96m 7,67m 6,56m 7,96m
4. Nea Kylmänen 6,72m 6,67m 7,68m 7,68m
5. Kaisla Sutinen 3,45m 4,29m 4,56m 4,56m
6. Siiri Isotryykäri 3,43m 3,09m 3,81m 3,81m
Pojat 9 vuotta (2002 syntyneet)
1. Aleksis Hanhisalo (Viipurin Urh.) 13,97m 16,59m 19,35m 19,35m
2. Matthias Anttonen (Keski-Uud. Yleisurh.) 14,60m 12,82m 11,82m 14,60m
3. Tuomas Tiilikainen 10,25m 11,58m 13,15m 13,15m
4. Matias Ketomäki 11,33m 9,49m 10,26m 11,33m
5. Aleksi Viisanen 8,37m 8,54m 10,77m 10,77m
6. Luukas Jääskeläinen 10,60m 10,38m 8,92m 10,60m
KEIHÄS 400g
Tytöt 10 vuotta (2001 syntyneet)
1. Vilja Kauranen (Espoon Tapiot) 14,86m 14,04m 12,68m 14,86m
2. Amanda Vuorinen 7,44m 9,23m 5,61m 9,23m
3. Noona Roivainen 8,26m 8,65m x 8,65m
4. Petra Häggqvist x 8,52m 6,24m 8,52m
5. Sanni Saarinen 7,72m 5,56m x 7,72m
6. Jenny Laine 7,34m 7,42m 5,04m 7,42m
7. Janika Kalliokoski 7,34m x x 7,34m
8. Julia Räisänen 5,95m 6,14m x 6,14m
Pojat 10 vuotta (2001 syntyneet)
1. Jermu Tarkiainen (Hyvinkään seudun Urh.) 25,89m 27,04m 27,18m 27,18m
2. Kimi Rinnekari 23,92m 23,46m 25,53m 25,53m
3. Heikki Rahkila 24,78m 21,78m 20,95m 24,78m
4. Aleksis Hanhisalo (Viipurin Urheilujat) 19,00m x 18,50m 19,00m
5. Matthias Anttonen 15,62m 17,28m 16,90m 17,28m
6. Eetu Santala 11,71m 12,84m 16,17m 16,17m
7. Mikael Wikman 13,94m 9,36m 14,60m 14,60m
8. Benjamin Carlen 8,33m 11,87m 10,07m 11,87m
9, Valtteri Veikkanen 10,96m 11,72m x 11,72m
10. Petri Pisilä 10,68m 11,44m 7,62m 11,44m
11. Samuli Hyvönen 10,19m 10,56m 10,44m 10,56m
12. Markus Mero 8,48m 4,80m 6,73m 8,48m
Tytöt 11 vuotta (2000 syntyneet)
1. Liina Ylikotila 18,77m 20,83m 10,76m 20,83m
2. Sanni Kilpeläinen (Vantaan Salamat) 20,24m x 20,04m 20,24m
3. Stella Vaittinen 9,39m 6,64m 6,60m 9,39m
4. Oona Peltonen 5,57m 5,06m x 5,57m
Pojat 11 vuotta (2000 syntyneet)
1. Viljami Hanhisalo (Viipurin Urheilijat) 28,17m x 27,56m 28,17m
400 metrin juoksu AIKA:
Tytöt 7 vuotta (2004 syntyneet) tai nuoremmat
1. Peppi Pisilä 1,37,70s
2. Pihla Sutinen 1,39,80s
3. Salla Hyvönen 1,45,50s
4. Kerttu Kilpeläinen 2,09,10s
5. Iida Maria Laine 2,20,60s
6. Oona Ketomäki 2,21,20s
7. Elli Santala 2,34,12s
8. Sera Väistö 2,43,20s
9. Sanni Suominen DNF
Pojat 7 vuotta (2004 syntyneet) tai nuoremmat
1. Eino Kauranen (Espoon Tapiot) 1,31,50s
2. Toni Rinnekari 1,46,10s
3. Samuli Heiskanen 1,49,30s
4. Teemu Viitanen 2,10,60s
5. Eino Tarumo 2,36,40s
6. Aaro Ohenoja 3,20,20s
Tytöt 8 vuotta (2003 syntyneet)
3. Suvi Porokari 1,35,10s
1. Suvi Rantala 1,37,70s
4. Roosa Veikkanen 1,44,10s
2. Adele Vuorinen 1,48,70s
5. Kia Mero 1,50,10s
Pojat 8 vuotta (2003 syntyneet)
1. Eppu Santala 1,52,00s
Tytöt 9 vuotta (2002 syntyneet)
4. Nea Kylmänen 1,30,20s
2. Riina Vähämurto 1,39,90s
5. Kaisla Sutinen 1,51,40s
1. Matleena Lemberg 1,54,70s
3. Essi Kärhä 2,08,10s
6. Siiri Isotryykäri 2,15,50s
Pojat 9 vuotta (2002 syntyneet)
1. Aleksis Hanhisalo (Viipurin Urh.) 1,28,70s
2. Luukas Jääskeläinen 1,29,30s
3. Tuomas Tiilikainen 1,31,20s
4. Aleksi Viisanen 1,46,70s
5. Matias Ketomäki 2,15,90s
Tytöt 10 vuotta (2001 syntyneet)
1. Vilja Kauranen (Espoon Tapiot) 1,19,20s
2. Petra Häggqvist 1,27,80s
3. Noona Roivainen 1,29,40s
4. Jenny Laine 1,34,80s
5. Julia Räisänen 1,49,90s
6. Sanni Saarinen 1,53,50s
7. Amanda Vuorinen 1,55,78s
8. Janika Kalliokoski 1,58,70s
Pojat 10 vuotta (2001 syntyneet)
1. Markus Mero 1,14,70s
2. Heikki Rahkila 1,20,10s
3. Mikael Wikman 1,24,00
4, Valtteri Veikkanen 1,28,20s
5. Kimi Rinnekari 1,32,30s
6. Samuli Hyvönen 1,33,00s
7. Petri Pisilä 1,34,40s
8. Eetu Santala 1,35,80s
9. Benjamin Carlen 1,53,40s
Tytöt 11 vuotta (2000 syntyneet)
1. Stella Vaittinen 1,25,40s
2. Oona Peltonen 1,29,40s
3. Liina Ylikotila 1,31,30s
Pojat 11 vuotta (2000 syntyneet)
1. Viljami Hanhisalo (Viipurin Urheilijat) 1,19,30s
Tytöt 12 vuotta (1999 syntyneet)
1. Riina Perkiö (Kenttäurheilujat-58) 1,22,20s

Talvikisa 2 tulokset 24.11.2016
NYU:n Seuranmestaruuscuo 2016 lopputilanne 15.11.2016
NYU:n vauhdittomat hypyt, Klaukkalan yläaste 3.11.2016 06.11.2016
Syysmaastot osa 4 - tulokset 06.11.2016
Syysmaastot osa 3 - tulokset 24.10.2016
Syysmaastot osa 2 - tulokset 16.10.2016
Talvikisa 10.10.2016 tulokset 13.10.2016
Syysmaastot osa 1 - Tulokset 10.10.2016
Pm junnottelut 9-13-v, 10.9.2016, Riihimäki 15.09.2016
Keihäskisat, Klaukkala 3.9.2016 04.09.2016
Klaukkalan Syysmoukari 1 ja mestaruustonnit 1.9.2016 02.09.2016
NYU n mestaruuskisat 23.8.2016, klaukkala 23.08.2016
Viikkokisa 5, 18.8.2016, Klaukala 18.08.2016
Pm-junnukisat 13.-14.8.2016, Hyvinkää 14.08.2016
Viikkokisa 4, 8.8.2016 Klaukkala 08.08.2016
Vattenfall 2. osakilpailu, Klaukkala 4.8.2016 05.08.2016
Viikkokisa 3, 27.6.2016, Parkkimäki 27.06.2016
Viikkokisa 2, 16.6.2016 Klaukakla 16.06.2016
Nurmijärven Nuorten Eliittikisat 14.6.2016, Klaukkala 14.06.2016
Viikkokkisa 1 6.6.2016 Klaukkala 06.06.2016
29. Hippo-kisat 31.5.2016, Klaukkala 01.06.2016
Pm-junnuviestit Janakala 28.5.2016 29.05.2016
Pm junnu-ottelut Lohja. 22.5.2016 29.05.2016
Klaukkalan kevätmoukari 2. Klaukkala 19.5.2016 19.05.2016
Klaukkalan kevätmoukari 1, Klaukkala 7.5.2016 07.05.2016
PM-junnumaastot, Lohja, Pusula, 5.5.2016 06.05.2016
NYU:n mestaruusmaastot, Parkkimäki 25.4.2016 26.04.2016
Aluemestaruusmaastot Vantaa 26.4.2016 26.04.2016
NYU:n maastojuoksut 19.4. Maaniittu 20.04.2016
SM-tiejuoksut, Jyväskylä 16.4.2016 16.04.2016
Aluemestaruustiejuoksut, Karkkila, 10.4.2016 10.04.2016
pm-tiejuoksut 9-15 v, Karkkila 10.4.2016 10.04.2016
Pajulahti Seuraleiri letävä 20 m, 4.3.2016 10.03.2016
Uudyn junnuhallit, Liikuntamylly, 13.2.2016 14.02.2016
Vauhdittomat hypyt pm-kisat, Hyvinkää 6.1.2016 06.01.2016