Viikkokisat 5. Klaukkala 1.9.2015 | ||||
20m lentävissä käytettiin 0,00s tarkkuudella mittaavaa kennolaitetta. | ||||
40m, 60m, 800m ja 1000m käsiaika. | ||||
Pojat 15v. 20m lentävä | ||||
1. | Juuso | Jordan | 2,92s | |
Pojat 15v. 1000m | ||||
1. | Juuso | Jordan | 3,52,9h | |
Tytöt 15v. 20m lentävä | ||||
1. | Erin | Karjalahti | 2,54s | |
2. | Anni | Pulkkinen | 2,71s | |
3. | Weera | Suominen | 2,79s | |
Tytöt 15v. 1000m | ||||
1. | Erin | Karjalahti | 3,41,4h | |
3. | Weera | Suominen | 3,47,3h | |
2. | Anni | Pulkkinen | 4,10,1h | |
Pojat 13v. 20m lentävä | ||||
1. | Matias | Ketomäki | 3,26s | |
Tytöt 13v. 20m lentävä | ||||
1. | Jemina | Saari | 2,59s | |
2. | Janette | Lohilahti | 2,67s | |
3. | Amalia | Pitkälä | 2,73s | |
4. | Essi | Kärhä | 2,74s | |
5. | Jenni | Kallioniemi | 2,76s | |
6. | Emmi | Pulkkinen | 2,76s | |
7. | Nea | Kylmänen | 2,81s | |
8. | Janette | Laukala | 3,00s | |
Tytöt 13v. 1000m | ||||
1. | Amalia | Pitkälä | 3,52,7h | |
2. | Jenni | Kallioniemi | 3,55,5h | |
3. | Emmi | Pulkkinen | 3,56,7h | |
4. | Nea | Kylmänen | 3,58,4h | |
5. | Janette | Laukala | 4,02,7h | |
6. | Essi | Kärhä | 4,14,0h | |
Pojat 12v. 20 lentävä | ||||
1. | Sampo | Junnila | 3,11s | |
2. | Eemil | Pellonperä | 3,24s | |
Pojat 12v.1000m | ||||
1. | Sampo | Junnila | 3,45,7h | |
2. | Eemil | Pellonperä | 4,21,9h | |
Tytöt 12v. 20m lentävä | ||||
1. | Suvi | Porokari | 2,76s | |
2. | Kajsa | Henriksen | 2,77s | |
3. | Sara | Neiglick | 3,53s | |
Tytöt 12v. 1000m | ||||
1. | Kajsa | Henriksen | 3,39,9h | |
2. | Sara | Neiglick | 4,16,5h | |
3. | Suvi | Porokari | 4,18,1h | |
Pojat 11v. 60m | ||||
1. | Leevi | Leskelä | 10,0h | |
2. | Otto | Salomäki | 10,4h | |
3. | Justus | Kankaanpää | 10,6h | |
Pojat 11v. 1000m | ||||
1. | Leevi | Leskelä | 3,59,4h | |
2. | Otto | Salomäki | 4,11,8h | |
3. | Justus | Kankaanpää | 4,12,1h | |
Tytöt 11v. 60m | ||||
1. | Venla | Lehtonen | 9,0h | |
2. | Inkaliina | Nurminen | 9,5h | |
3. | Kerttu | Kilpeläinen | 10,0h | |
4. | Anni | Auranen | 10,2h | |
5. | Emilia | Kapanen | 10,9h | |
6. | Silja | Virtanen | 10,9h | |
7. | Heidi | Lindholm | 11,3h | |
Tytöt 11v. 1000m | ||||
1. | Inkaliina | Nurminen | 3,46,0h | |
2. | Kerttu | Kilpeläinen | 4,04,9h | |
3. | Venla | Lehtonen | 4,10,7h | |
4. | Anni | Auranen | 4,11,3h | |
5. | Emilia | Kapanen | 4,16,8h | |
6. | Heidi | Lindholm | 4,46,8h | |
7. | Silja | Virtanen | DNF | |
Pojat 10v. 60m | ||||
1. | Jami | Saari | 9,7h | |
2. | Rasmus | Puhakka | 10,3h | |
3. | Jesse | Virkonmaa | 13,2h | |
Pojat 10v. 1000m | ||||
1. | Jami | Saari | 3,59,7h | |
2. | Rasmus | Puhakka | 4,16,1h | |
3. | Jesse | Virkonmaa | 6,31,0h | |
Tytöt 10v. 60m | ||||
1. | Selma | Mäenpää | 9,2h | |
2. | Anniina | Forsström | 10,2h | |
3. | Vaula | Pispala | 10,2h | |
4. | Thea | Kolu | 10,4h | |
5. | Oona | Ketomäki | 11,5h | |
Tytöt 10v. 1000m | ||||
1. | Vaula | Pispala | 4,13,7h | |
2. | Thea | Kolu | 4,21,6h | |
3. | Anniina | Forsström | 4,26,0h | |
4. | Selma | Mäenpää | 4,37,7h | |
Pojat 9v. 40m | ||||
1. | Luukas | Lahti | 6,7h | |
2. | Valtteri | Vasama | 7,0h | |
3. | Tuomas | Teimonen | 7,1h | |
4. | Oskari | Huppunen | 7,3h | |
5. | Antti | Sillanpää | 7,5h | |
6. | Juho | Auranen | 7,8h | |
7. | Kasperi | Kemppainen | 8,0h | |
8. | Jere | Reinikainen | 8,2h | |
Pojat 9v. 800m | ||||
1. | Valtteri | Vasama | 3,13,0h | |
2. | Kasperi | Kemppainen | 3,17.0h | |
3. | Antti | Sillanpää | 3,24,9h | |
4. | Juho | Auranen | 3,36,7h | |
5. | Jere | Reinikainen | 3,44,4h | |
Tytöt 9v. 40m | ||||
1. | Charlotte | Kajander | 7,0h | |
2. | Sara | Ahlfors | 7,5h | |
3. | Emma | Lehtonen | 7,6h | |
4. | Sanni | Lehtonen | 7,9h | |
5. | Sara | Parviainen | 8,0h | |
Tytöt 9v. 800m | ||||
1. | Sara | Parviainen | 3,08,1h | |
2. | Sara | Ahlfors | 3,25,6h | |
3. | Emma | Lehtonen | 3,38,4h | |
4. | Sanni | Lehtonen | 3,43,8h | |
Pojat 8v. 40m | ||||
1. | Samuli | Neiglick | 7,5h | |
2. | Niklas | Kapanen | 7,9h | |
3. | Jonne | Mourujärvi | 7,9h | |
4. | Elmer | Eklund | 8,2h | |
5. | Martti | Rekola | 8,3h | |
Pojat 8v. 800m | ||||
1. | Martti | Rekola | 3,30,5h | |
2. | Niklas | Kapanen | 3,31,4h | |
3. | Jonne | Mourujärvi | 3,37,2h | |
4. | Elmeri | Lybeck | 3,37,9h | |
5. | Samuli | Neiglick | 3,42,5h | |
Tytöt 8v. 40m | ||||
1. | Sarla | Kakkola | 7,4h | |
2. | Milla | Pihlava | 7,8h | |
3. | Nea | Pyykkö | 8,0h | |
4. | Minni | Tuppura | 8,4h | |
5. | Pihla | Jaakola-Siimes | 8,5h | |
Tytöt 8v. 800m | ||||
1. | Sarla | Kakkola | 3,20,7h | |
2. | Minni | Tuppura | 3,34,4h | |
3. | Milla | Pihlava | 3,39,2h | |
4. | Pihla | Jaakola-Siimes | 3,39,8h | |
5. | Nea | Pyykkö | 3,40,9h | |
Pojat 7v. ja nuoremmat 40m | ||||
1. | Joona | Paananen | 7,6h | |
2. | Aarne | Ryynänen | 8,0h | |
3. | Jere | Paananen | 8,1h | |
4. | Jonne | Kankaanpää | 8,4h | |
5. | Lauri | Rantsi | 8,5h | |
6. | Peetu | Malmström | 8,7h | |
7. | Eino | Erkkilä | 9,2h | |
8. | Riku | Korhonen | 9,4h | |
9. | Aaro | Rantsi | 10,3h | |
Pojat 7v. ja nuoremmat 800m | ||||
1. | Joona | Paananen | 3,36,1h | |
2. | Peetu | Malmström | 3,43,2h | |
3. | Jere | Paananen | 4,00,0h | |
4. | Aarne | Ryynänen | 4,05,2h | |
5. | Jonne | Kankaanpää | 4,07,7h | |
6. | Eino | Erkkilä | 4,11,5h | |
7. | Riku | Korhonen | 4,21,0h | |
8. | Lauri | Rantsi | 4,49,5h | |
9. | Aaro | Rantsi | 5,09,9h | |
Tytöt 7v. ja nuoremmat 40m | ||||
1. | Viiviliina | Nurminen | 7,4h | |
2. | Anni | Murole | 7,7h | |
3. | Liina | Forsström | 7,8h | |
4. | Sarah | Kolu | 8,0h | |
5. | Oona | Korhonen | 8,6h | |
6. | Jenna | Pyykkö | 8,6h | |
7. | Raakel | Rekola | 8,7h | |
8. | Kerttu | Saari | 9,0h | |
9. | Helmi | Holopainen | 9,1h | |
10. | Kaisla | Jaakola-Siimes | 9,1h | |
11. | Emma | Lybeck | 9,4h | |
12. | Juulia | Lopperi | 10,1h | |
13. | Emma | Paananen | 10,7h | |
14. | Regina | Rekola | 11,6h | |
15. | Salla | Jaakola-Siimes | 11,7h | |
Tytöt 7v. Ja nuoremmat 800m | ||||
1. | Viiviliina | Nurminen | 3,31,4h | |
2. | Liina | Forsström | 3,42,2h | |
3. | Oona | Korhonen | 4,13,1h | |
4. | Anni | Murole | 4,13,8h | |
5. | Kerttu | Saari | 4,19,9h | |
6. | Jenna | Pyykkö | 4,24,0h | |
7. | Kaisla | Jaakola-Siimes | 4,24,3h | |
8. | Emma | Lybeck | 4,28,1h | |
9. | Juulia | Lopperi | 4,36,0h | |
10. | Helmi | Holopainen | 4,56,5h | |
11. | Raakel | Rekola | 5,05,9h | |
12. | Regina | Rekola | 5,17,5h |