PalkintoGaala

PalkintoGaala 26.11.2017 , Perttulan nuorisoseurantalo                            

Palkittavat 2017                                                                                

Viikkokisojen palkittavat

5 kisassa käyneet (yhteensä 38):

T/P 2010 ja nuoremmat: Inka Pantsar, Martta Mösö, Sara Juutinen, Vera Ahlfors, Onerva Pennonen, Emma Paananen, Ronja Pantsar, Regina Rekola, Mira Montonen, Salla Jaakola-Siimes, Lotta Parviainen, Olli Auranen, Riku Korhonen, Viljo Hanni, Elias Saari, Jyri Korhonen, Juhani Ylinen

T/P2009: Jenna Pyykkö, Jere Paananen, Evert Hämäläinen, Jenna Ylinen, Milla Louhivuori, Kaisla Jaakola-Siimes

T/P2008: Oona Korhonen, Lotta Ylinen, Joona Paananen, Severi Heikkola

T/P 2007: Milla Pihlava, Pihla Jaakola-Siimes, Jonne Mourujärvi

T/P 2006: Sara Parviainen, Elena Hämäläinen, Charlotte Kajander, Sanni Lehtonen, Emma Lehtonen, Tuomas Teimonen, Juho Auranen

T/P 2005: Jami Saari

4 kisassa käyneet (yhteensä 28):

T/P 2010 ja nuoremmat: Anna Ollikainen, Sofia Vesterinen, Taimi Myllykangas, Tia Virkonmaa, Nelli Mahkonen, Siiri Kujala, Romeo Nudel, Aleksi Juutinen, Topi Toivonen, Jamie Lavrence

T/P 2009: Raakel Rekola, Emma Liikkanen, Sylvester Ketonen, Eino Lahti, Elmeri Pajasmaa, Jere Mourujärvi, Eino Erkkilä, Mikael Koski

T/P 2008: Kerttu Saari

T/P 2007: Sarla Kakkola, Nea Pyykkö

T/P 2006: Sara Ahlfors, Isabella Edelman, Valtteri Vasama, Aapo Ruhanen, Kasperi Kemppainen

T/P 2005: Thea Kolu, Jesse Virkonmaa

Sarjojen parhaat urheilijat

P9                        Joona Paananen                        

P10                      Jonne Mourujärvi                     

P11                      Luukas Lahti                                

P12                      Jami Saari                                     

P13                      Mikko Huhta                                                        

T9                        Viiviliina Nurminen                   

T10                      Sarla Kakkola                               

T11                      Charlotte Kajander                   

T12                      Oona Ketomäki                          

T13                      Inkaliina Nurminen                   

P14                      Samu Käyhkö                                                           

P15                      Aleksi Viisanen                           

T14                      Kajsa Henriksen                                                                                     

T15                      Janette Lohilahti                                                                                                              

N17                     Erin Karjalahti                             

N19                     Kati Rinnekari                             

N22                     Tiina Rinnekari                            

M17                    Matias Meriläinen                    

M19                    -                                                       

M22                    Oskari Lehtonen                        

M                         Markus Pohjonen

N                          Heli Rinnekari                                                                                       

B-pikari

Essi Kärhä

Janette Lohilahti

Nea Kylmänen

Ranking 2017, 20 parasta

1. Janette Lohilahti 249

2. Essi Kärhä 200

3. Charlotte Kajander 185

4. Nea Kylmänen 161

5. Samu Käyhkö 115

6. Joona Paananen 110

7. Luukas Lahti 102

8. Viiviliina Nurminen 94

9. Sarla Kakkola 93

    Jemina Saari 93

11. Jenni Kallioniemi 87

12. Oona Korhonen 76

13. Sara Ahlfors 75

14. Mikko Huhta 63

15. Matias Ketomäki 54

16. Sara Parviainen 52

17. Roni Heikkonen 49

18. Inkaliina Nurminen 48

19. Tuomas Teimonen 45

     Sauli Mokkila 45

Parhaat urheilijat 2017

Vuoden poikaurheilija             Samu Käyhkö

Vuoden tyttöurheilija              Janette Lohilahti                        

Vuoden tsemppari                  Matias Ketomäki

Vuoden tulokas                      Greta Laukala

Vuoden kehittyjä                    Nea Kylmänen

Vuoden urheilija                     Oskari Lehtonen

Vuoden veteraaniurheilija       Naisten SM mimmijoukkue

Muut palkittavat

Vuoden valmentaja               Hannu Rinnekari

Vuoden toimitsija                 Riitta Rättyä                                 

Kunniakierrospalkinto           Paavo Teräväinen

Seuran viiri                         Merja Asikainen